Останні конфлікти між владою Білорусі та Росії в інтерв'ю charter97.org прокоментував координатор громадянської кампанії «Європейська Білорусь» Дмитро Бондаренко, передають Патріоти України.
- Як ви прокоментуєте відмову Лукашенка їхати на саміт ОДКБ і ЄАЕС, який вчора відкрився в Санкт-Петербурзі?
- Очевидно, що відносини між двома диктаторами, між двома «братніми» режимами погані, як ніколи. Підтверджується версія про те, що в Росії прийнято рішення про відсторонення Лукашенко від влади. Білоруському диктатору це стало відомо: спецслужби Білорусі поклали йому на стіл якісь документи, які підтверджують реалізацію цього плану російською владою і наявність змовників всередині Білорусі.
Поки аналітиками чомусь ігнорується той факт, що Білорусь замість обіцяних 24 або 25 мільйонів тонн нафти отримала в 2016 році тільки 18 мільйонів тонн. Всі заяви про те, що ситуація з валовим внутрішнім продуктом Білорусі в останні місяці року нібито стала поліпшуватися, не мають під собою жодного підґрунтя. При таких втратах основної сировини, яка дає найбільшу експортну виручку, реальне падіння ВВП в цьому році становить не менше 5%. І в Росії вже заявили, що в наступному році Білорусі дадуть теж тільки 18 мільйонів тонн нафти. Це фактично вибиває підпори з-під білоруського режиму та особистої влади Лукашенка.
- Чи буде, як ви говорили, оголошено надзвичайний стан? Чого нам варто очікувати найближчим часом?
- Так, це дуже ймовірно. Видно, що диктатор здійснює хаотичні, неадекватні дії, і ймовірність введення надзвичайного стану, на мій погляд, дуже велика.
Необхідно відзначити, що, безумовно, Путін повністю контролює білоруський режим, але тут ще є один особистий фактор. Лукашенко дивним чином є другим за популярністю політиком на внутрішньому російському ринку. Згідно з останніми даними соцопитувань рейтинг довіри до нього серед росіян складає 65%. Це не може не дратувати Путіна, тому що в ситуації, коли в самій Росії є проблеми з економікою, можуть з'явитися угруповання серед силовиків і політиків, які могли б спробувати використовувати карту Лукашенка в Росії. Тому доля Лукашенка як правителя, на мій погляд, вирішена.
- Як в такому випадку буде розвиватися ситуація в Білорусі?
- Немає жодних підстав думати, що життя білорусів при діючому режимі змінитися в кращу сторону. Але ситуація в світі і регіоні розвивається динамічно. Зростає невдоволення білорусів владою і тому мій прогноз - незважаючи на будь-які дії Лукашенка, ситуація буде розвиватися вже за неконтрольованим владою сценарієм.
- Як Путін може зняти Лукашенко? Як це можна реалізувати практично?
- У Росії великий арсенал можливостей для відсторонення від влади білоруського диктатора. Такі варіанти відпрацьовані, як всередині Росії (наприклад, в Татарстані, в Москві, в Башкортостані), так і в Придністров'ї, де тривалий час існував режим Смірнова. Але різниця між усіма цими регіонами і щастя Білорусі в тому, що у нас існує величезна кількість людей, які є патріотами Білорусі і число цих людей зросло. У суспільстві також є серйозні проєвропейські настрої. Білорусь межує з країнами Євросоюзу, НАТО, а також з Україною, яка прагне увійти в ці структури.
Все це дає нам надію і реальну можливість для позитивних змін. Ми знаємо, що часто і російські, і колишні радянські правителі хотіли одне, а виходило зовсім інше. Але для цього треба буде проявити волю як відповідальним білоруським політикам, так і білорусам треба бути готовим до серйозної багатомісячної боротьби за свої права, за свободу, за незалежність країни.
Кількість жертв російського ракеного удару по Кривому Рогу балістикою зросла до 20 людей: у лікарні помер 57-річний чоловік, який був у важкому стані. Про це повідомляють місцеві видання, передають Патріоти України. Лікарі два дні боролися за його житт...
Особистий духовний радник президента США Дональда Трампа пастор Марк Бернс відреагував на ракетний удар росіян по Кривому Рогу. Про це він написав у мережі Х, передають Патріоти України. "Вчора російська ракета вдарила по Кривому Рогу, загинули 16 осіб...