Верховна Рада України схвалила у першому читанні законопроект про запровадження квот на українському мову на телебаченні. За відповідний законопроект №5313 проголосували 244 народних депутатів, передають Патріоти України з посиланням на Depo.ua.
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 10 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" для закріплення законодавчих гарантій використання державної мови при здійсненні телерадіомовлення, а також встановлення мінімальної частки телевізійних передач, в тому числі передач новин, державною мовою протягом доби.
Так, пропонується встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менше як 75 % протягом доби у кожному з проміжків часу з 07:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.
Для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення частка української мови має складати не менше 50%.
Окремо автори документи пропонують встановити обов'язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75 % від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00.
"Цей закон носить перехідний характер. Цей перехідний етап може передбачати цілу низку технологічних кроків, які дозволять нашим виробникам українського медіапродукту не постраждати, а отримати преференції", - уточнила один з авторів закону Вікторія Сюмар.
Вона додала, що деякі українські телеканали сьогодні мовлять на 90% російською мовою, проте не уточнила які саме.
Під час обговорення цього законопроекту лідер Меджлісу кримськотатарського Рефат Чубаров наголосив на необхідності збереження мовних квот кримськотатарського народу і включити до закону термін "мова корінних народів". У відповідь на це Сюмар пообіцяла розглянути цю пропозицію.
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали:
Дозвіл з боку США та Великої Британії для України застосовувати далекобійні ракети для атак по цілих у Росії – демонстрація зміни підходу до підтримки Києва в умовах затяжної війни. Цей крок створює серйозний виклик для російської оборони та підвищує с...