"Вернись, я все прощу": У СНД заявили, що і далі запрошуватимуть Україну на свої заходи

19 травня президент України підписав указ про відкликання представників України з органів СНД.
СНД і далі запрошуватиме Україну. Ілюстрація: Дзеркало тижня.

Співдружність Незалежних Держав (СНД) і далі запрошуватиме Україну на засідання та інші заходи до її офіційного виходу з організації, сказав виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв у коментарі "Известиям", передають Патріоти України.

Видання пише з посиланням на співрозмовників в українських дипломатичних колах і джерело у структурі СНД, що Київ більше не бажає отримувати ці запрошення. "Ми, безумовно, будемо це робити запрошувати Україну на засідання, оскільки Україна нині перебуває у складі Співдружності Незалежних Держав. Ми багато разів чули такі заяви про вихід країни із СНД. Проте офіційних документів щодо цього з Києва у виконком СНД не надходило", – зазначив Лебедєв.

Він заявив, що країни – члени СНД жалкують про рішення України вийти з організації, оскільки "нас пов'язують багаторічні економічні, культурні та просто людські зв'язки". 12 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко запропонував офіційно припинити участь країни у статутних органах СНД.

2 травня Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію про припинення діяльності України в координаційних органах СНД. Указ про відкликання представників України із органів співдружності український президент підписав 19 травня. Керівник прес-служби виконкому СНД Володимир Ніканоров повідомив, що в апараті виконкому немає працівників з України.

Спікер парламенту Канади пішов у відставку через критику за запрошення на засідання ветерана СС "Галичина"

середа, 27 вересень 2023, 6:58

У короткій заяві він подякував парламентарям за довіру під час обрання спікером Палати громад Канади у попередньому й нинішньому скликаннях. "З важким серцем повідомляю депутатів про свою відставку з посади голови Палати громад", – сказав Рота, не уточ...

"Постає питання": Машовець розповів про проблеми, що виникли у РФ із запуском виробництва Shahed

середа, 27 вересень 2023, 6:48

Росії не вистачає промислового обладнання, щоб виготовляти дрони-камікадзе Shahed на своїй території. Країна-агресор розгорнула відповідний завод, але виявила, що процес складання БПЛА, виготовлення двигунів й окремих елементів зіткнувся із труднощами....