Радник президента США з питань національної безпеки Майкл Флінн, який оголосив про свою відставку, швидше за все, контактував з російським послом Сергієм Кисляком не з власної ініціативи, а на прохання нинішнього глави держави Дональда Трампа. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський, пишуть Патріоти України.
"Це дуже серйозна подія. Причому так званий фліннгейт тільки почався. Питання номер один - з чиєї подачі і на якій підставі Флінн 29 грудня обговорював з російським послом санкції проти дипломатів з РФ? Навряд чи він робив це за власною ініціативою, а не на прохання Трампа. Також потрібно звернути увагу, що Флінн брехав віце-президенту США Майку Пенсу. Адже він заявив Пенсу, що не спілкувався з російським послом. Віце-президент публічно повторив слова Флінна, чим поставив себе в незручне становище. Це означає, що Пенс не був поінформований, тобто Трамп доручив Флінну обговорювати ці питання з російською стороною, причому не ставлячи до відома Пенса", - зазначив Піонтковський.
На його думку, тепер Трампу буде складно здійснювати кроки в напрямку перезавантаження відносин з Москвою.
"Цікаво, що днями Трамп заявив, ніби про доповідь по ситуації з Флінном нічого невідомо. А зараз виявляється, що ця доповідь була представлена майже місяць тому. Тому до президента США виникають питання. Звичайно, демократи не злізуть з Трампа і будуть вести справу до імпічменту. Та й чисто політично їм це вигідно. Вони вже думають про вибори в Конгрес в наступному році. Думаю, для України відставка радника Трампа з нацбезпеки - хороша новина. Це означає, що Трамп не дозволить зараз собі зробити ні кроку в сторону так званого перезавантаження відносин з Росією. У ситуації, що склалася, для нього це буде політичним самогубством", - підкреслив Піонтковський.
У грудні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язок Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідуються телефонні дзвінки Флінна послу Росії в США Сергію Кисляку, зроблені в кінці грудня 2016 року. Відомо, що в день введення додаткових санкцій відносно Кремля 29 грудня зафіксували п'ять телефонних розмов радника і Кисляка.
Предметом дізнання також є більш ранні контакти радника глави Білого дому з російськими офіційними особами.
10 лютого видання The Washington Post з посиланням на власні джерела повідомило, що Флінн обговорював зняття санкцій з РФ з російським послом Кисляком за місяць до інавгурації Трампа.
Президент США Дональд Трамп незабаром оголосить мита на імпорт фармацевтичної продукції, передають Патріоти України. За словами політика, даний крок має стимулювати фармацевтичні компанії до перенесення виробництва на територію країни. Зокрема, рішення...
Російські окупанти формують штурмовий батальйон із хворих на гепатит та ВІЛ. Вони проходять підготовку в навчальних центрах на тимчасово окупованих територіях Криму, Херсонської та Запорізької областей. Про це речник сил оборони півдня України Владисла...