"На Український сніданок піду. Найлегше, мабуть, було б відсторонитися і не піти. Я впевнений, що повинен як людина, яку знають в усьому світі, доносити позицію – і як громадянина, і як представника влади – щодо зовнішньої політики України, щодо реформ, які відбуваються", – каже Кличко.
"І кожен раз я використовую таку можливість, адже мене знають і чують. Окрім того, є ризики, що хтось інший буде доносити неправильні меседжі чи спекулювати, в першу чергу, щодо нашої політики євроінтеграції. А вона залишається незмінною! Так само, як і наша позиція щодо агресії Російської Федерації на Сході України", – наголосив мер.
На думку Кличка, у цьому заході в Давосі беруть участь люди, які мають вплив на світову політику і економіку. "Це завжди спілкування, обмін думками і пошук перспектив. Тому потрібно використовувати цей майданчик", – сказав він.
Окрім того, мер зазначив, що у нього запланована низка двосторонніх зустрічей із представниками великих світових компаній, міжнародної спільноти. Як відомо, перед новим роком в статті для The Wall Street Journal Пінчук запропонував владі і громадянам України погодитися на низку "болючих компромісів" заради завершення конфлікту з РФ.
Зокрема, на тимчасове виключення Україною із заявлених цілей членства країни в ЄС, відмову від вступу до НАТО, проведення місцевих виборів на окупованих територій до повного повернення контролю над цією територією з метою "продемонструвати свою прихильність мирному об'єднанню".
Він також пропонував не прив'язувати питання окупованого Донбасу і питання окупації Криму. Ще однією пропозицією бізнесмена є згода України на поступове зняття санкцій з РФ.
Ці пропозиції викликали обурення громадськості. На знак протесту політиків закликали бойкотувати сніданок Пінчука. Пізніше стало відомо, що президент Петро Порошенко та віце-спікер з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе проігнорують сніданок Віктора Пінчука в Давосі.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...