"Вони забули, як у 39-му ділили Польщу": В'ятрович розповів, навіщо полякам образ "бандерівської України"

На жаль, сценарій дружби Польщі і Росії дуже схожий на реальний.

Володимир В'ятрович. Фото: 112 Україна.

Останні рішення Польщі та формування образу "страшної бандерівської України" можуть бути підготовкою до перезавантаження відносин із Росією. Про це йдеться в інтерв'ю голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича для Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Він наголосив, що, на жаль, сценарій дружби Польщі і Росії дуже схожий на реальний. "Але, напевно, одним із найбільш логічних пояснень, навіщо відбувається ця ескалація польсько-українських відносин і ситуації як раз із боку польських політиків, навіщо будується образ "страшної бандерівської України" - простим і вірогідним поясненням є підготовка польського населення до перезавантаження відносин із Росією", - сказав В'ятрович.

Ще одним доказом такого сценарію, вважає він, можна назвати і те, що "нинішня польська влада і той же Ярослав Качинський... вважають, що амбітна Польща не може розвинути свої можливості в ЄС". "Хоча я сподіваюся, що ці постійні заяви, що лунають із боку польських політиків про їхній неймовірно великий інтерес історією, спонукатимуть їх же згадати історію, чим закінчилася кожна спроба домовитися з Росією, поділивши Україну. Ми прекрасно розуміємо, що після Ризького договору 1921 року був 1939, коли ділили вже Польщу", - нагадав В'ятрович.

Хіти тижня. "Причина - Порошенко": У мережі спливла переписка нардепів про відставку глави НБУ

субота, 4 липень 2020, 0:35

Фото переписки в одному з чатів зробив парламентський кореспондент. Видання Букви опублікувало переписку нардепів від Слуги народу, які обговорювали відставку голови НБУ Якова Смолія і те, що через це Україна скасувала розміщення євробондів на $1,75 мл...

Навіть дату назвали: В Москві анонсували входження Донбасу до складу РФ завдяки "новій" Конституції

субота, 4 липень 2020, 0:32

Слова Вадима Карасьова активно транслюють сепаратистські ресурси Донбасу. Оновлення Конституції відкрило Кремлю шлях для приєднання українського Донбасу. Таку думку висловив лояльний до влади РФ політолог Володимир Карасьов, повідомляють Патріоти Украї...