"Всі розуміють, хто почав війну і хто винен, але треба докази", - українець, який працює в Гаазькому трибуналі

Суд не шукає, суд розслідує за наявними доказами, запевнив автор.

Ілюстрація: ЖЖ"Орестю Зі Львова. Він один з двох українців серед тисячі працівників міжнародного трибуналу в Гаазі. Орест займається військовими і злочинами проти людства. Він багато працює з конфіденційною інформацією. Вчора Орест прийшов на мою лекцію, а сьогодні ми зустрілися в потязі по дорозі на проукраїнський мітинг в Амстердамі, - пише на своїй сторінці Фейсбук Bogdan Logvynenko, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

- Я вчився на юриста у Львові, потім тут, а коли закінчив університет - хотів повертатися в Україну і щось робити там. Але прийшла вакансія з Гаазького трибуналу і я пройшов відбір.

Орест працює над злочинами на сході України.

- Всі розуміють, хто почав війну і хто винен, але треба докази, - каже Орест. - Цих доказів не завжди вистачає. Суд не шукає, суд розслідує за наявними доказами. Взагалі дуже важливо, що документи нам можна надсилати будь-якою мовою, мейлом чи поштою, можна скани документів, вони можуть бути навіть українською, це вже наші проблеми - їх перекласти. Українці звикли, що треба купу довідок зібрати, перекладів, тощо. Тут все не так і багато хто про це навіть не підозрює.

Більшість доказів за словами Ореста надають громадські організації. Найефективніші, на його думку, Крим СОС і Amnesty International, International crisis group, Freedom House, Bellingcat і кілька десятків інших. Сам Орест думав повертатись до України і застосовувати свої знання вдома, але опинився у департаменті, який тепер такий важливий для нашої історії.

- У нас дуже серйозна служба безпеки. Було навіть таке, що керівник розсилав мейли під чужим іменем і пробував дізнатися у нас конфіденційну інформацію. Наші соціальні акаунти контролюються.

Я перепитав, чи можу написати про нього і отримав згоду. Орест каже, що це дуже важливо, аби люди зрозуміли, що будь-які докази військових злочинів передати до Гаазького суду справді легко".

У Кім Чен Ина є великий інтерес: Крамаров пояснив, що стоїть за перекиданням солдатів із КНДР у Росію

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:56

Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...

У бій ідуть лише камікадзе: Окупанти на одному з напрямків росіяни тестують нову людожерську тактику

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:25

На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...