Втягнувши Савченко у Мінський процес, Кремль досягає своєї мети, - Роман Безсмертний (відео)

Завдання у Кремля – дестабілізація політичної ситуації в Україні. І все, до чого залучена Савченко – це спроба підірвати і так хитку стабільність в Україні. Але інкорпорувавши цю бацилу, можна наробити дуже багато лиха.

Роман Безсмертний. Фото: Обозреватель.

Роман Безсмертний, колишній член Контактної групи, розповів Еспресо про шкідливість ініціатив Савченко і запровадження Кремлем плану руйнації української держави, передають Патріоти України.

Роман Безсмертний: Мінський процес не передбачає участі в ньому самозванців

Останні заяви Надії Савченко дедалі більше дивують: вже терористи - не терористи, вже з ними можна говорити, дружити тощо. Можна лише здогадуватися, що відбувалося під час її останніх переговорів з ватажками терористичних угруповань Захарченком та Плотницьким. Яка мета залучення пані Савченко у переговорний процес, адже "Мінськ" тривав і без неї?

Я би розділяв тут щирість бажання Савченко, саму Савченко, і рівень її здатності - інтелектуальної, організаційної й людської – обслужити такий процес. І друге – це Кремль, який її використовує. Парадоксальна ситуація, але з цією щирістю – я вірю в щирість, що керує Надією Савченко – можна наробити дуже багато біди в Україні.

Очевидно, що втягнувши в цей процес Савченко, власне, в такому статусі, Кремль фактично досягає мети. Він руйнує цілісність позицій України, це перше. Друге – він спровоковує всередині українського суспільства і, насамперед, політикуму протистояння. Третє – він вносить бацилу недовіри всередину самого суспільства.

І четверте – якщо цей фактор поєднати, скажімо, з плівками Онищенка, окремішнім «Мінським» процесом, в якому бере участь Надія Савченко, то насправді це свідчить про те, що мова йде про чергове руйнування України як держави.

Тут є ще один момент, який годі не помітити: всі зараз прекрасно розуміють, що в України є один дуже сильний механізм впливу на процес – це міжлюдські комунікації, бо там на окупованій території не всі бігають з автоматами, не всі ненавидять Україну, не всі працюють проти України. Там велика кількість населення лояльного до України.

То ж в чому біда того, що робить Савченко!? Вона, дискредитуючи ідею позаофіційного міжлюдського діалогу, взагалі руйнує сильну сторону можливих дій України у цьому випадку. Я би тут висловив претензію і українській владі, яка продовжує спати в питаннях організації такого міжлюдського діалогу.

Тому якщо поєднати все це, то Кремль, насправді, експлуатуючи добрі наміри Надії, запускає дуже шкідливу і руйнівну процедуру по відношенню до української держави.

Надія Савченко заявила, що її перемовини з ватажками терористичних угруповань були на вищому рівні, ніж це було донедавна у Мінському процесі. Ми, насправді, мало знаємо, що відбувалося в кулуарах Мінська, до нас доходила лише доволі скупа та чи інша інформація, чи заяви учасників цієї контактної групи.

Справа в тому, що в Мінському процесі не ведуться переговори з ватажками терористичних організацій. Мінські переговори – це перемовини між Україною і Росією. І те, що там на приставних стільцях сидять люди, які делеговані з Луганська й Донецька – це нічого зовсім не означає, тому що, якщо одна чи друга сторона хоче почути якусь інформацію, вона запрошує їх до розмови.

У даному випадку, до чого тут рівень переговорів у Мінську!? Мінський процес не передбачає участі в ньому якихось самозванців, тому тут все зрозуміло. Тут є інша річ – це власні інтелектуальні здатності Надії рухатися в цьому процесі. Я не випадково зачепив це питання, бо перед тим, як говорити, діяти і писати, треба думати, бо через щирість бажань можна наробити дуже багато біди.

Із щирим бажанням допомогти можна привести ситуацію до трагедії. Це добре, що зараз пані Ірина Геращенко зреагувала на ситуацію – буде запущений певний обмін і так далі. А, не дай Боже, якби все розвивалося так, як говорить Савченко: уявляєте, які б це мало наслідки спочатку всередині України і які були би зовнішньополітичні наслідки?

Наскільки я розумію, маємо дискредитацію Мінського процесу і поговорюють про Мінськ-3?

Я би Мінський процес вивів би за рамки того, що відбулося зараз за участі Савченко. Чому? Тому що Мінський процес – це "нормандський процес". І рішення, які технологічно можуть, зверніть увагу, я не кажу розшиваються, а можуть розшиватися в Мінському процесі, знаходяться в нормандському форматі, де рішення приймаються трьома президентами і канцлером. Тож це далекі світи.

Я би просив вас звернути увагу, бо маємо спробу Кремля дискредитувати насправді найсильнішу складову в діях України, це, власне, міжлюдський діалог. Впровадивши сюди певних інтелектуальних невігласів, найближчим часом можна зруйнувати взагалі будь-які перспективи на розв’язання питань, пов’язаних з припиненням вогню, з обміном незаконно утримуваними особами і так далі.

Давайте на хвилиночку уявимо, що українська влада зреагувала не ініціативами Ірини Геращенко, а локаутом по відношенню до Савченко. Тобто ми отримаємо додаткове напруження ситуації. Тут треба віддати належне тим ініціативам, які з’явилися - я їх дуже високо ціную - але я не розумію, чому Банкова спить, чому вона не ініціює процесів міжлюдського діалогу. У цей час важливо, щоби єдність позицій суспільства, парламенту й виконавчої влади не трималася в рамках, тоді буде зрозумілим результат.

А з боку Савченко це виглядає як якась навмисна підривна діяльність, ніби людина хоче щиро допомогти, але коли дивишся на те, що вона робить – воно не тулиться ніяк.

Ірина Геращенко заявила, що з боку представників терористичних угруповань на її адресу надходили погрози. Наскільки це взагалі практикується, тому що ми сподівалися, що українська держава в стані захистити представників української контактної групи?

Те, що дозволяють собі хулігани-політики по відношенню до учасників Мінського процесу, важко оцінити в дипломатичному форматі. По відношенню до пані Ірини доводилося чути все, що завгодно. Розумієте, це просто добра воля української переговорної групи дозволяти, щоб ці невігласи ходили поруч. Бо насправді, ніщо не варте українській стороні ставити питання «а хто ви такі? вийдіть звідси геть».

Стосовно представників терористичних угруповань?

Абсолютно правильно. Їх там же у процедурі переговорів і близько не стояло. Тому це добра воля Ірини, що вона їх вислуховує, як і президент Кучма, як і прем’єр-міністр Марчук, як і всі інші люди. Ну, сидіть уже мовчки, запитають, скажете щось, а не запитають, будете при своїх інтересах.

До чого зараз, на вашу думку, можуть дійти кулуарні течії? Чого намагається добитися Кремль?

Очевидно, що завдання у Кремля – дестабілізація політичної ситуації в Україні. І все, до чого залучена Савченко – це спроба підірвати і так хитку стабільність в Україні. Але інкорпорувавши цю бацилу, можна наробити дуже багато лиха.

Я пропоную і Надії, і українським політикам думати. У нас маса проблем, претензій до виконавчої влади, президента, парламенту, але в усьому є межа. Не треба доходити до того, що ми будемо руйнувати державу.

На концерті Кобзона аншлаг знов підскочив: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 19 січня

неділя, 19 січень 2025, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:

"Давайте так": Політолог оцінив, чи може договір про "стратегічне партнерство" між Іраном та РФ вплинути на війну в Україні

неділя, 19 січень 2025, 7:28

Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...