Генеральному прокурору України Юрію Луценку не варто "хвалитися" тим, що колишній заступник глави НАК "Нафтогаз України" Олександр Кацуба відсидів у СІЗО 18 місяців, Про це заявив в коментарі виданню Гордон позафракційний народний депутат Дмитро Добродомов, передають Патріоти України.
"Генпрокурор написав в Facebook: "Кацуба отримав 18 місяців позбавлення волі, заплатив 100 млн грн і дав свідчення на організаторів схеми розкрадання". Що значить "18 місяців"? У нас люди за дрібні крадіжки отримують по п'ять років, в справі Кацуби мова про кілька мільярдів, вкрадених з бюджету, і він відсидів 18 місяців. І після цього генпрокурор хвалиться про "18 месяців" і "100 млн грн"? Що сказати? .. Насіров теж заплатив 100 млн грн, хоча його звинувачують у завданні збитків у 2 млрд грн", - зазначив Добродомов.
Його дивує, що ГПУ не повідомила про підозру народним депутатам від "Опозиційного блоку" Юрію Бойку і Євгену Бакуліну.
"Генпрокурор стверджує, що Кацуба пішов на угоду зі слідством, тому його випустили. А де результати цієї "операції"? Де повідомлення про підозру начальникам Кацуби - Бойку і Бакуліну? Їх немає, як і реальних дій Генпрокуратури в цій справі. Вихід під заставу - це лазівка для топ-корупціонерів, бо після цього їх справи губляться, забуваються або розвалюються в судах. Результат - корупціонери на свободі, гроші в бюджет не повернуті", - підкреслив нардеп.
На його думку, корупціонери не повинні мати можливості внесення застав.
"Я категорично проти застав для корупціонерів. Більш того, я - співавтор законопроекту про довічне позбавлення волі для топ-корупціонерів. Законопроект уже пройшов слухання в комітетах, але чомусь досі не винесенийо на голосування в сесійний зал. Адже це абсолютний абсурд - коли чиновника, підозрюваного в багатомільярдних розкраданнях, відпускають під заставу всього в десятки мільйонів гривень", - резюмував Добродомов.
Як повідомлялося раніше, 10 березня Шевченківський райсуд Києва відпустив Кацубу на свободу і зняв арешт з його майна.
В цей же день в ГПУ заявили, що Кацуба пішов на угоду зі слідством, заплатив 100 млн грн і вийшов з Лук'янівського СІЗО Києва.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...