Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) розчароване рішенням Міжнародного олімпійського комітету (МОК) допустити збірну Росії до Олімпіади в Ріо-де-Жанейро. Про це в неділю, 24 липня, повідомляється на сайті організації, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
«WADA розчароване тим, що МОК не послухав рекомендацій виконкому агентства, заснованих на доповіді Річарда Макларена, які повинні були забезпечити сильний і узгоджений підхід», - заявив глава агентства Крейг Ріді. За його словами, представлений звіт «викрив систему підтримки допінгу в Росії на державному рівні, що серйозно підриває принципи чистоти спорту, передбачені Всесвітнім антидопінговим кодексом».
"Агентство визнає рішення МОК і допоможе міжнародним спортивним федераціям при прийомі рішень щодо допуску російських спортсменів до Ігор в Ріо, щоб найкращим чином захистити права «чистих» атлетів", - пишуть російські ЗМІ.
Крім того, як зазначається, WADA продовжило повноваження комісії Макларена для завершення розслідування щодо застосування допінгу на Олімпійських іграх 2014 року в Сочі.
Нагадаємо, 24 липня МОК не став усувати збірну Росії від Олімпіади. При цьому комітет передав всі повноваження щодо допуску конкретних спортсменів і команд в окремих видах спорту міжнародним федераціям. Російські атлети з допінговим минулим гарантовано пропустять Ігри.
Міністр спорту Росії Віталій Мутко подякував МОК, назвавши рішення зваженим і об'єктивним. За його словами, воно було прийнято «в інтересах світового спорту і єдності олімпійської сім'ї».
18 липня незалежна комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) під керівництвом канадського юриста Річарда Макларена представила доповідь про підсумки розслідування звинувачень в допінгових махінаціях на Олімпійських іграх 2014 року в Сочі. За його підсумками WADA закликало відсторонити всіх російських спортсменів від участі в Іграх 2016 року, а також відправити у відставку міністра спорту Віталія Мутко.
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...