Москва хоче, аби на виборах президента її представляв один кандидат. Про це в інтерв'ю журналістам розказав політолог Володимир Фесенко, передають Патріоти України.
"Ним, скоріш за все, стане Бойко. У нього з Рабіновичем майже однакові рейтинги. Але Льовочкін (очолював Адміністрацію президента Януковича. - ред.) навряд чи погодиться з кандидатурою Рабіновича. Вони - вороги. Судилися і в Україні, і за кордоном. А Медведчук на Бойка може погодитись. У 2006-му у них був досвід співпраці. Льовочкін, скоріше за все під тиском Кремля, заявив про можливість об'єднання в парламенті. Але, думаю, умовою була кандидатура Бойка на виборах президента", - говорить він.
За Рабіновичем стоїть Медведчук, за Бойком - Льовочкін і олігарх Фірташ, пояснює експерт. "І є Ахметов, який ще нічого не сказав. Ходять правдоподібні чутки, що він виставляє свої умови. Хоче, аби йому повернули те, що забрали на Донбасі. Це - пряма вимога до Путіна. Якщо раптом побачимо економічне повернення Ріната Леонідовича на ту сторону Донбасу, це означатиме, що вони домовились. Але, як свідчить історія, тріумвірати довго не існують", - вважає Володимир Фесенко.
На його думку, Росія буде всіляко допомагати своєму кандидату. "Впливатимуть на виборчу кампанію опосередковано. Коли відчують, що треба полякати війною, можуть підняти градус бойових дій на Донбасі. Можуть показати, що мир можливий і принести його здатен тільки Медведчук. Тоді організують новий обмін полоненими.
Інформаційно будуть впливати, головним чином через соціальні мережі. Кремлівські політтехнологи можуть допомагати штабам проросійських кандидатів. Можуть давати гроші. Тож наші спецслужби мають слідкувати, аби не було фінансового впливу", - додає політолог.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...