Політична криза і ймовірність перевиборів залишаються ключовими факторами, які пригнічують валютний ринок, і сприяють перекосу попиту і пропозиції. Попит підвищується, пропозиція залишається низькою під впливом несприятливих фундаментальних факторів. Ймовірні політичні трансформації загрожують ходу реформ і відповідно блокують можливість співпраці із зовнішніми кредиторами. Жорсткі заяви Міжнародного валютного фонду про необхідність дотримуватися курсу впровадження реформ та заяви української влади про готовність до таких кроків оцінюються ринком скептично. Про це повідомляють Патріоти України, посилаючись на Нескучные новости.
"Оскільки економіка України вразлива до зовнішніх і внутрішніх негараздів і не демонструє зростання, дефіцит бюджету потрібно буде покривати за відсутності зовнішньої підтримки обмеженими золотовалютними резервами і емісією гривні. Такі заходи будуть підстьобувати тиск на національну валюту і споживчу інфляцію", - відзначає провідний експерт інформаційно аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.
Ключовою подією для ринку на поточному тижні буде звіт Кабінету міністрів України у Верховній Раді, запланований на 16 лютого. Результати звіту, реакція парламенту і відповідно розвиток або згасання політичної кризи стануть головними індикаторами настроїв на валютному ринку. У разі підвищення ймовірності перевиборів, очікування відновлення співпраці з МВФ будуть зміщені, в кращому випадку, на кінець осені - початок зими, що може стати фактором чергової хвилі дестабілізації, при якій курс на Міжбанку може вийти на рівень 28 грн за долар.
Крім того, важливими для ринку будуть дані по промисловості, будівельному сектору, транспорту, сільському господарству і роздрібних продажах за січень.
Що стосується євро, то курс продажу безготівкової європейської валюти в Україні за підсумками тижня виріс на 3,4% до 29,69 грн, готівкової - на 2,1% до 30,24 грн.
На думку провідного наукового співробітника Інституту економіки та прогнозування НАН України Ярослава Жаліло, політика в Україні має великий вплив на курс долара, адже для девальвації національної валюти зараз немає економічних причин.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...
Американські розвідувальні служби та органи національної безпеки застерігають оборонні компанії США про спроби російських суб’єктів саботувати їхню діяльність у країні та за кордоном, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. Згідно з повід...