"Загнать крысу в угол": Експерт пояснив, чому Україні вигідно поки відмовитися від Донбасу

Путін грає свою гру, в яку не надто вдається грати США і Євросоюзу. Тому саме Україна повинна взяти ініціативу в свої руки.

Путін грає в свою гру. Ілюстрація:fedpress.ru

Українська влада повинна відповісти на агресію Росії асиметричним кроком, тимчасово відмовившись від реінтеграції Донбасу. Таку пораду дав американський професор політології Ратгерського університету Олександр Мотиль, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.

Мотиль зазначив, що президент Росії Володимир Путін грає свою гру, в яку не надто вдається грати США і Євросоюзу. Тому саме Україна повинна взяти ініціативу в свої руки.

"Замість того, щоб вести цю нескінченну гру, Київ може просто заявити, що він тимчасово призупиняє свої суверенні права на донбаський анклав і передає питання виборів відповідному міжнародному органу. ОБСЄ або ООН буде організовувати, проводити та контролювати вибори від початку до кінця. Зі свого боку, Україна не братиме результати до уваги до тих пір, поки незалежні міжнародні спостерігачі не оголосять, що виборчий процес був справедливим і вільним", - пропонує експерт.

Також, за його словами, президент України Петро Порошенко може оголосити, що він підтримує надання окупованому Донбасу статусу повністю суверенного регіону в рамках конфедеративної України.

"В анклаву буде власний уряд, власний бюджет, власна поліція, власна економіка, свої власні закони. Київ не буде субсидувати анклав, а анклав не буде субсидувати Київ. Все, що буде пов'язувати їх - який-небудь дуже символічний інститут, можливо, позбавлена повноважень рада старійшин, які будуть періодично зустрічатися, співати пісні і веселитися", - пропонує Мотиль.

Крім того, Порошенко може заявити, що він припиняє спроби реінтегрувати Донбас в Україну на десять років. А потім, під наглядом міжнародних організацій можна буде провести референдум про долю регіону.

На його думку, такий підхід зажене Путіна в кут. Адже президент РФ хоче, щоб Донбас залишився в складі України на його умовах, постійно послаблюючи державу зсередини. Реалізувавши один з трьох перерахованих сценаріїв, Україна не дозволить втручатися в свою політику, давши сепаратистам набагато більше автономії, ніж вони хочуть.

"Врешті-решт, Україні краще мати кримінальну державу-банкрут на своєму кордоні, ніж кримінальний регіон-банкрут всередині своїх кордонів", - відзначає експерт.

Починається "гостра фаза": Розвідка попередила про спроби Кремля "підірвати" Україну зсередини

п’ятниця, 4 квітень 2025, 6:22

Українська розвідка зафіксувала, що Російська Федерація перейшла у гостру фазу поширення дезінформації щодо України, передають Патріоти України з посиланням на Службу зовнішньої розвідки України. Як зазначають у розвідці, головна мета такої діяльності...

Кидають вмирати: Росія відмовилась евакуювати поранених із фронту на Запоріжжі

четвер, 3 квітень 2025, 23:55

Російське командування ухвалило рішення відмовитися від евакуації поранених солдатів з лінії фронту у Запорізькій області, передають Патріоти України з посиланням на партизанський рух "АТЕШ". Як з'ясували партизани, у Запорізькій області росіяни все ч...