В сьогоднішніх реаліях геополітики можна сказати, що, якщо Китай захоче отримати Сибір, то позиція Росії вже не має ніякого значення. Жебрачка, що розривається на шматки внутрішніми протиріччями, країна, проти якої всі впливові гравці вводять санкції, приречена за визначенням. Союзники у РФ, звичайно ж, є, наприклад, Венесуела або Південна Осетія, але вони нічим не допоможуть. Тобто, формально не приєднуючись до санкцій ЄС і США, Китай за фактом почав душити російську економіку. Про це у своєму відеоблозі зазначив політолог Кирило Сазонов, передають Патріоти України.
За його словами, так, китайські банки, посилаючись на антиросійські санкції США і ЄС, відмовляються проводити трансакції приватним компаніям РФ. Перший тривожний дзвіночок пролунав ще раніше, коли Китай відмовився від співпраці з РФ по будівництву дуже розпіареного газопроводу «Сила Сибіру». Влада КНР вирішила, що співпраця зі США і газ з Аляски більш цікаві для них, тому «Сила Сибіру» накрилася мідним тазом і крім ЄС покупців російського газу більше немає, але і на європейському ринку їх, не поспішаючи, тіснять американці. З іншого боку, Україна розвиває внутрішній видобуток і погрожує незабаром відмовитися від закупівель газу і вийти на європейський ринок в якості експортера.
Кирило Сазонов вважає, що певні успіхи «м'якої» окупації Росії у КНР вже є. Китай вважає Далекий Схід, що входить до складу РФ, своєю територією. Росія занадто завзято доводила, що право сили домінує над правом закону. Тепер дійсно прийшла пора грати за цими правилами.
"Усі хочуть миру. Якби Україна капітулювала, був би мир. Тож Путін теж хоче миру. Питання в тому, на яких умовах", - зазначив польський міністр. . Він зазначив, що питання в тому, чи буде дотримано Статут ООН, чи будуть дотримані гарантії безпеки, які...
Обраний президент США Дональд Трамп прагне кардинально посилити вплив Сполучених Штатів у світі та їхню геополітичну роль. Тому він не погодиться на “гнилий компроміс” із президентом держави-агресорки Володимиром Путіним, покинувши напризволяще Україну...