Закон про Донбас не виключає військовий спосіб звільнення окупованих територій і створює для нього передумови. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов в інтерв’ю "Громадському", передають Патріоти України.
"Ми не кажемо, що сьогодні можемо звільнити окуповану територію виключно силовим шляхом. Але цей закон не виключає такого шляху і створює для цього передумови. Щоб не треба було ухвалювати додаткові законодавчі акти, які б забезпечили правове поле для застосування сили під час протидії агресору", - пояснив він.
Турчинов зазначив, що водночас закон про Донбас "не перекреслює мирний шлях, навпаки, сьогодні ніхто не скасував Мінські угоди". "Так, Росія їх саботує, вона намагається їх нівелювати, але сьогодні дипломатичний шлях, згідно з позицією президента, залишається одним із пріоритетних", - розповів голова РНБО.
Крім того, за його словами, українській армії знадобилося б "декілька тижнів", щоб відновити контроль над окупованими територіями Донбасу, якщо Росія не втручатиметься. "На це піде декілька тижнів. Проблема планування військової операції на сході в тому, що ти не розумієш, скільки військ тобі протидіятиме, скільки РФ залучить дивізій, корпусів, полків або армій. У цьому, безумовно, проблема планування військової операції, коли не знаєш реальний потенціал ворога", - сказав Турчинов.
Він розповів, що потенціал на окупованих територіях Донбасу – це регулярні збройні сили РФ та місцеві мешканці. "Вони підпорядковані виключно військовому керівництву, вони живуть за військовими статутами РФ, використовують російську зброю, мають централізоване матеріально-технічне забезпечення російського Генштабу. Це підрозділи Росії, з якими ми ведемо війну, незважаючи на те, що там дуже багато зрадників, українців, які в них залучені", - говорить Турчинов.
"Але ці корпуси протримаються недовго. У випадку, якщо дійсно не було б другого ешелону, який, як я вам розповідав, стоїть на кордоні", - вважає очільник РНБО.
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...
Якщо Сполучені Штати Америки справді вторгнуться у Гренландію, Північноатлантичний Альянс припинить своє існування. Таке рішення дестабілізує глобальну безпеку та ізолює США. Про це в колонці для 19FortyFive пише американський політолог, професор Пусан...