Туреччина, яка є членом НАТО, зіткнеться із “неминучими наслідками”, якщо придбає російські системи ППО С-400. Про це заявив голова Військового комітету НАТО генерал Петер Павел, повідомляють Патріоти України з посиланням на Defense News.
“Принципи суверенітету, очевидно, існують у придбанні оборонного обладнання, але так само, як держави приймають суверенні рішення, вони також суверенні стосовно наслідків цього рішення”, – наголосив Павел.
За його словами, хоча кожна країна вільна приймати власні оборонні рішення, запланована Туреччиною купівля системи С-400 не дозволить Анкарі бути частиною будь-якої інтегрованої системи протиповітряної оборони з союзниками по НАТО, і може спричинити інші технічні обмеження.
Як зазначається, Туреччина оголосила про вибір С-400 у вересні, однак ще не підписала остаточні документи щодо угоди, і поки це не зроблено, зазначив Павел, “союзники мають право обговорити це питання, щоб висловити всі проблеми та можливі труднощі”.
Голова Військового комітету НАТО також заявив, що навіть якщо системи протиракетної оборони НАТО не будуть інтегровані з С-400, їх проста присутність “створюватиме труднощі для об’єктів союзників, потенційно розміщених на території цієї країни”.
Тим не менш, Павел зазначив, що Туреччина залишається ключовою частиною НАТО.
“Ніхто не заперечує роль Туреччини як важливого союзника на дуже важкому перехресті завдань Альянсу”, – резюмував він.
Як повідомлялося раніше, 12 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що країна вже внесла депозит за покупку у Росії зенітних ракетних систем С-400.
Зенітні ракетні системи дальньої дії С-400 “Тріумф” розробки та виробництва АТ “Концерн ВКО “Алмаз-Антей” призначені для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів протидії. ЗРС С-400 задіяна, зокрема, для оборони російської військової бази “Хмеймім” у Сирії.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...