Найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект "Про Конституційний суд України", яким передбачено підвищення зарплати його голови до 420 тис. грн (плюс 20 тис. грн виплат в розрахунку на місяць за відпустку), а судді - до 383 тис. гривень. Про це написав народний депутат (БПП), екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.
За словами політика, складовими такої зарплати судді є:
- Посадовий оклад - 240 тис. грн (75 мінімальних зарплат);
- Надбавка за стаж (максимум 40%) - 96 тис. грн;
- Надбавка за вчений ступінь (до 20%) - 48 тис. гривень.
Що стосується голови Конституційного суду, то його надбавка до зарплати становить 20%.
"Не забули і про пенсії, які "сором'язливо" назвали довічним грошовим утриманням. Вона становить 80% зарплати, або якихось 307 тис. грн на місяць, а у голови - 336 тис. гривень", - розповів Пинзеник.
Він уточнив, що такий розмір рівнозначний пенсії 300 пенсіонерів (в мінімальному розмірі). А надбавка для судді Конституційного суду за науковий ступінь доктора наук (48 тис. грн на місяць) в шість разів перевищує зарплату професора.
Крім високих зарплат і пенсій, в законопроекті для суддів також передбачена компенсація витрат за оренду житла і за використання особистого транспорту для службових потреб.
"Я не піднімав би питання, якби мова йшла про зарплату в приватному секторі, який робить виплати з зароблених доходів. Але в даному випадку мова йде про виплати, які робляться з бюджету, шляхом сплати нами податків", - підкреслив народний депутат.
Пинзеник також звернув увагу на те, що зарплата державних чиновників не повинна в 85 разів перевищувати розмір середньої зарплати в країні (в 2016 році вона становила 5,2 тис. грн) і бути відірваною від стану економіки, обсяг якої в минулому році склав всього 55 тис. грн на людину (4,6 тис. грн на місяць).
"Адже тоді при трьохсоттисячних зарплатах одним дістануться корінці, іншим - бадилля. Хоча, іншим при таких рішеннях не залишиться і бадилля", - резюмував Пинзеник.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...