Приватні військові компанії в Російській Федерації створюються для реалізації інтересів влади, але руками осіб, що формально не мають до неї стосунку. "Ніякого правового регулювання діяльності цієї сфери - ПВК - у Росії немає", - розповів "Обозревателю" російський адвокат Марк Фейгін, повідомляють Патріоти України.
"ПВК "Вагнер" - це не приватна військова компанія, як ми звикли це сприймати. По суті, це той же армійський підрозділ Міністерства оборони, перш за все, ГРУ. У неї набирають колишніх, а іноді і не колишніх, військовослужбовців, категорії допуску знижені - там не мають ніякого значення характеристики, які мають значення на контракті в регулярній армії", - пояснив він.
Адвокат наголосив: "Ніякого правового регулювання діяльності приватних військових компаній в Росії немає. Вони дуже обмежені в сфері своїх занять. Вони займаються охороною об'єктів, бодігардінгом, розмінуванням - тобто речами, які супроводжують військові операції, але не самими військовими операціями. Жодна ПВК не штурмує міст і нафтобаз".
Разом з тим Фейгін пояснив: ПВК потрібні Кремлю, щоб "здійснювати всі ті ж дії, ті ж теракти в інтересах влади, в інтересах Кремля, але тільки руками приватних осіб і не нести відповідальності як держава за ці операції". Зокрема, "влада намагається уникнути будь-якого роду претензій щодо загибелі російських громадян у різних точках - адже людина сама підписала контракт, добровільно поїхала", - додав він.
Крім того, суттєво спрощено і правовий аспект: "ПВК може поїхати в ту ж Сирію без рішення Ради федерації, указу президента тощо", - пояснив Фейгін.
Таким чином, приватні військові компанії "використовуються виключно як живе м'ясо. Це люди, яких можна кидати, не піклуючись про наслідки, в найризикованіші авантюрні справи, наприклад, як операція на лінії розмежування по Євфрату. Для таких авантюрних цілей і існує ПВК "Вагнер", - наголосив адвокат.
Понад третина союзників Росії під різними приводами відмовилися від приїзду в Москву на парад 9 травня, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ. . Так, незважаючи на запрошення, деякі країни відмовилися від візиту зовсім, інші ж обмежилися д...
Литва розглядає запуск виробництва морських дронів за схемою "1+1": один для себе, один для України. Про це заявила голова Міністерства оборони Литви Довілє Шакалієне, передають Патріоти України з посиланням на Мілітарний. За її словами, Міноборони Лит...