Кремль зробив своєю пріоритетною метою зміну Європи таким чином, щоб вона прийняла нав'язувану Москвою політичну реальність і як взаємовигідну модель. Про це в своїй статті для ZN.UA написав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, повідомляють Патріоти України.
На його думку, ця реальність включає згоду з анексією Криму і зняття найбільш чутливих для Росії економічних санкцій. До неї відносяться також тимчасова фіксація України як "сірої зони", яка тимчасово зависла між Заходом і Сходом (з подальшим дрейфом на Схід), а також відмова від співпраці між Москвою і ЄС в області просування у Росії європейських цінностей і захисту прав людини.
"Коротко кажучи, оферта Росії Європі була така: ось зона нашого впливу, ми маємо право робити тут все, що хочемо, а ви маєте зобов'язання приймати всі наші дії як даність", - сказано в матеріалі.
Кулеба підкреслив, що першим системним зусиллям РФ по досягненню цієї мети стало руйнування солідарності держав-членів ЄС, розхитування ключових демократій, підтримка крайніх лівих і крайніх правих політичних сил, а також будь-які рухи проти Євросоюзу.
Крім того автор відніс до даних агресивних дій РФ кампанію з дезінформації і промацування протестних можливостей російських "співвітчизників" в країнах ЄС, а також спроби дискредитації і дестабілізації України. До 2017 року, проте, стало зрозуміло, що дана комбінація не спрацювала.
На думку Кулеби, зараз у РФ не проглядається іншого шляху, крім подальшої ескалації - створення нових викликів, щоб "торгувати" ними.
"Є у Росії і свої переваги. Крім статусу в світовій політиці і купи вже створених нею проблем, це відсутність страху генерувати нові. Улюблена схема Москви - створити проблему, а потім ультимативно заявити партнерам, що вирішувати її потрібно всім разом. Краса цієї тактики в тому, що такі ситуації не є лінійними, а передбачають варіативність сценаріїв їх розвитку", - зазначає дипломат.
За його словами, "на вході" Москва може і сама не знати, в який саме сценарій втягнуться її партнери, але вона буде готова до кожного з них.
"В результаті, в залежності від сценарію, Росія може програти - а може отримати те, що бажає або частину бажаного; або, в разі неминучості негативного сценарію, їй, як мінімум, повинні допомогти "зберегти обличчя" (читай - отримати хоч якийсь бонус). В окремих випадках можна просто в останній момент благородно вийняти партнерів з петлі, в яку перед цим їх засунути", - написав Кулеба.
Автор констатує, що описана стратегія Росії, яка поки не спрацювала в декількох країнах Євросоюзу, зараз застосовується нею в загальноєвропейських інституціях. Зокрема - в ОБСЄ і в Раді Європи.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія збирається «попереджати» цивільних українців про застосування ракет середньої дальності «Орєшнік». Про це він сказав у своєму зверненні, передають Патріоти України. За словами Путіна, Росія може прод...