Кремль зробив своєю пріоритетною метою зміну Європи таким чином, щоб вона прийняла нав'язувану Москвою політичну реальність і як взаємовигідну модель. Про це в своїй статті для ZN.UA написав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, повідомляють Патріоти України.
На його думку, ця реальність включає згоду з анексією Криму і зняття найбільш чутливих для Росії економічних санкцій. До неї відносяться також тимчасова фіксація України як "сірої зони", яка тимчасово зависла між Заходом і Сходом (з подальшим дрейфом на Схід), а також відмова від співпраці між Москвою і ЄС в області просування у Росії європейських цінностей і захисту прав людини.
"Коротко кажучи, оферта Росії Європі була така: ось зона нашого впливу, ми маємо право робити тут все, що хочемо, а ви маєте зобов'язання приймати всі наші дії як даність", - сказано в матеріалі.
Кулеба підкреслив, що першим системним зусиллям РФ по досягненню цієї мети стало руйнування солідарності держав-членів ЄС, розхитування ключових демократій, підтримка крайніх лівих і крайніх правих політичних сил, а також будь-які рухи проти Євросоюзу.
Крім того автор відніс до даних агресивних дій РФ кампанію з дезінформації і промацування протестних можливостей російських "співвітчизників" в країнах ЄС, а також спроби дискредитації і дестабілізації України. До 2017 року, проте, стало зрозуміло, що дана комбінація не спрацювала.
На думку Кулеби, зараз у РФ не проглядається іншого шляху, крім подальшої ескалації - створення нових викликів, щоб "торгувати" ними.
"Є у Росії і свої переваги. Крім статусу в світовій політиці і купи вже створених нею проблем, це відсутність страху генерувати нові. Улюблена схема Москви - створити проблему, а потім ультимативно заявити партнерам, що вирішувати її потрібно всім разом. Краса цієї тактики в тому, що такі ситуації не є лінійними, а передбачають варіативність сценаріїв їх розвитку", - зазначає дипломат.
За його словами, "на вході" Москва може і сама не знати, в який саме сценарій втягнуться її партнери, але вона буде готова до кожного з них.
"В результаті, в залежності від сценарію, Росія може програти - а може отримати те, що бажає або частину бажаного; або, в разі неминучості негативного сценарію, їй, як мінімум, повинні допомогти "зберегти обличчя" (читай - отримати хоч якийсь бонус). В окремих випадках можна просто в останній момент благородно вийняти партнерів з петлі, в яку перед цим їх засунути", - написав Кулеба.
Автор констатує, що описана стратегія Росії, яка поки не спрацювала в декількох країнах Євросоюзу, зараз застосовується нею в загальноєвропейських інституціях. Зокрема - в ОБСЄ і в Раді Європи.
Повітряні сили ЗСУ 12 липня оприлюднили у Facebook відео роботи зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall по російських БПЛА, передають Патріоти України. Військові наголосили, що час і місце залишать у таємниці, але зазначили, що ...
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...