А ви це знали? Які хвороби сприяють передчасному старінню мозку (фото)

Серед небезпек для мозку опинилася і депресія.

Ілюстрація: cikavo.net

Дослідники з'ясували, що старіння мозку пов'язане зі зниженням церебрального кровотоку, а також - низкою психологічних розладів. Про це заявили фахівці з Google, Університету Джонса Хопкінса і Каліфорнійського університету. Результати масштабного дослідження старіння мозку опубліковано у журналі IOS Press, повідомляють Патріоти України.

За допомогою емісійної комп'ютерної томографії науковці просканували понад 30 тис. осіб (більшість - пацієнти психіатричної клініки) і зіставили прогнозований вік мозку учасників з їх реальним віком, щоб зрозуміти, які фактори сприяють старінню.

При складанні прогнозу враховувалися 128 областей мозку. Така томографія фіксує радіоактивне випромінювання, що виникає при розпаді радіоізотопів-маркерів, які в складі препаратів вводяться у кров. З'ясувалось, що старіння мозку пов'язане зі зниженням церебрального кровотоку.

Широка вікова вибірка (від 9 місяців до 105 років) допомогла простежити весь шлях старіння мозку. Порівнявши прогнозований вік з реальним, вчені дізналися, які захворювання стимулюють старіння.

Зокрема, шизофренія викликала 4 роки передчасного старіння, біполярні розлади - 1,6 року, синдром дефіциту уваги - 1,4 року. А така залежність, як зловживання коноплею додає до передчасного старіння ще 2,8 року, алкоголем - 0,6 року. Прискорене старіння також спостерігалось при депресії і деменції.

"Результати показують, що ми здатні визначати вік людини, ґрунтуючись на церебральному кровотоці. Крім того, ми побачили, що психіатричні розлади можуть впливати на нього", - зазначив співробітник Google Сачіте Іган.

Скорочення будуть практично в усіх галузях: Українців частіше звільнятимуть, ніж братимуть на роботу - прогноз

вівторок, 23 квітень 2024, 6:43

Найближчим часом український ринок праці перебуватиме у досить статичному стані: в основних секторах економіки не очікується як різкого зростання вакансій, так і хвилі звільнень, передають Патріоти України. Втім, компанії, які мають намір змінювати к...

І де справедливість? Військовослужбовець дістав контузію, відмовився форсувати Дніпро та отримав 5 років позбавлення волі: Як суд мотивував своє рішення

вівторок, 23 квітень 2024, 6:25

Військовослужбовця однієї з бригад морської піхоти днями було засуджено за відмову виконати наказ командира, який полягав у необхідності форсувати річку Дніпро та закріпитися в селі Кринки Херсонської області, передають Патріоти України. Як зазначено у...