Ах, сієста! Вчені розповіли, де живуть найбільші лежебоки (інфографіка)

Дослідники зі Стенфорда обробили дані 700 тисяч користувачів мобільного додатка, що відслідковує фізичну активність протягом дня, і порівняли показники по країнах.

Лежень. Фото: ЖЖ.

Автори дослідження, опублікованого в журналі Nature, зібрали дані про рівень фізичної активності 700 тисяч чоловік з 111 країн і порівняли їх зі статистикою ожиріння, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Виявилося, що залежність між цими показниками не пряма: ожирінням страждає тим більше людей, чим більший розрив між найактивнішими і найбільш малорухомими жителями країни.

У країнах, де всі проходять в день приблизно однакову відстань, випадки ожиріння реєструються рідше, ніж в країнах, де частина населення гуляє і бігає дуже багато, а частина майже не ходить пішки. Навіть якщо фізично активні люди «витягують» статистику в цілому, високий індекс «нерівності активності» все одно стабільно пророкує серйозні проблеми із зайвою вагою в масштабах країни.Найпоказовіші результати отримали з країн, де дані збирали з тисячі чоловік і більше - таких виявилося 46. Найвищий індекс «нерівності активності» виявився у Саудівській Аравії (32,5), Австралії, Канаді, Єгипті і США. Замикають рейтинг країни, де немає великого розриву між фізично активними людьми і тими, хто веде малорухливий спосіб життя: Китай, Швеція, Південна Корея і Чехія; рівномірніше всього активність розподіляється в Гонконзі (22,2).

У країнах, де індекс високий, жінки зазвичай більш пасивні і частіше набирають зайву вагу, ніж чоловіки.

Автори застерігають про те, що при аналізі даних, зібраних за допомогою мобільних додатків (як в їх дослідженні) важливо враховувати похибки, які неминучі при такому способі збору статистики. Додаток не завжди точно підраховує кроки, і вибірка не цілком репрезентативна - адже вона складається тільки з власників смартфонів, які добровільно качали додаток і використовували його.

"Другий хліб" знов рветься у "космос": Українців попередили про зростання цін на популярний овоч

середа, 22 січень 2025, 7:30

В Україні вартість картоплі на оптових ринках наразі становить у середньому 7-10 грн/кг, завдяки імпорту та сезонному зниженню попиту після свят. У лютому-березні ціна може зрости через скорочення запасів та можливі економічні труднощі з поставками. Пр...

Вимирання набирає обертів: Названо країну, що може втратити 96% населення

середа, 22 січень 2025, 6:50

Скорочення населення у світі настільки велике, що навіть приплив мігрантів не здатний компенсувати падіння, що призводить до виникнення безпрецедентних викликів для сучасної цивілізації. При цьому найгірша ситуація у Південній Кореї та Китаї, пише npr,...