Вчені з MIT розробили незвичайний прилад, що дозволяє в буквальному сенсі читати закриті книги, не відкриваючи їх, використовуючи терагерцовий випромінювання. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Communications, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"Музей Нью-Йорка вже проявив інтерес до цієї технології, так як вони хочуть, наприклад, заглянути всередину древніх книг, до яких вони навіть не сміють торкатися. Насправді, якщо подумати, у цієї технології маса застосувань. Наприклад, на багатьох сайтах є капчі. І наш алгоритм розпізнавання символів дозволяє обійти більшість з них", - заявив Бармак Хешмат (Barmak Heshmat) з Массачусетського технологічного інституту (США).
Хешмат і його колеги по лабораторії створили цю технологію завдяки так званому терагерцовому випромінюванню.
Як пояснюють вчені, терагерцове випромінювання відноситься до числа найбільш перспективних напрямків досліджень в області оптики, мікроелектроніки і в інших високотехнологічних сферах. У перспективі, хвилі такого типу можна пристосувати для надшвидкісної передачі інформації, спостереження за роботою живих клітин в режимі реального часу і безлічі інших цілей.
Одна з таких цілей і найвідоміша властивість цього випромінювання - теоретична здатність робити спостережувані об'єкти "прозорими". Вчені з MIT зробили цю мрію реальністю, розробивши особливий сканер, який вміє відрізняти чистий папір від букв по тому, як змінюються властивості пучків терагерцового випромінювання, що відбилися від їх поверхні, і як швидко вони повертаються назад.
У теорії, такий пристрій дозволяє прочитати слова в книзі будь-яких розмірів і товщини, проте на практиці цьому заважає фоновий шум, той факт, що терагерцеві хвилі можуть бути відображені декількома сторінками та інші перешкоди. З цієї причини учені змушені були створити спеціальний алгоритм, аналізуючи зображення, і відсівати паразитні сигнали і розпізнавати окремі букви.
Завдяки йому сканер Хешмата дозволяє прочитати книгу з 20 сторінок, або обрати перегляд перших 20 сторінок в більш товстих фоліантах. Найближчим часом вчені обіцяють поліпшити роботу цієї програми і навчитися читати глибші шари книг.
Подібний сканер, як вважають фізики, зацікавить в першу чергу археологів, істориків і криміналістів, які працюють з книгами та іншими матеріалами, до яких небажано торкатися. Наприклад, такий пристрій можна використовувати для читання давньоєгипетських папірусів або свитків з Помпей, які просто не можна розгортати, або давньоруські грамоти, що спеклися в єдине ціле.
Крім того, такі сканери, завдяки їх високій чутливості, можна застосовувати для пошарового вивчення структури мікрочіпів, аналізу якості виготовлення деталей для космічних апаратів і перевірки різних багатошарових таблеток та інших медичних препаратів.
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...