Вимерлі понад чотири тисячі років тому мамонти можуть бути відроджені завдяки генній інженерії із застосуванням технології СRISPR/Cas9. Про це на щорічному симпозіумі вчених американської асоціації передових досягнень науки (AAAS) заявили представники Гарвардського університету, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За словами Джорджа Черча, їх дослідницька група "впритул" підійшла до початку процесу відродження зниклого виду і буде готова провести перші експерименти в найближчі два роки. Генетики вже успішно внесли 45 генів мамонта в геном азіатського слона, продемонструвавши ефективність технології.
"Наша мета - створити гібридний ембріон слона і мамонта. Насправді це буде швидше слон з рисами мамонта", - пояснив він.
Химера "слономамонт" буде з невеликими вухами, значним прошарком підшкірного жиру, довгою шерстю і адаптованою до негативних температур навколишнього середовища кров'ю.
Разом з тим, відзначають вчені, відродження виду, нехай і модифікованого, - справа далекого майбутнього. Однак навіть нинішні досягнення дослідників у цій галузі є проривом в сучасній генетиці: за допомогою майбутньої технології можна буде рятувати від вимирання найрізноманітніші види флори і фауни, а також воскрешати давно зниклі види тварин і рослин.
Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...
Хоча влітку українцям не загрожує подорожчання природного газу, вже восени з ним можуть виникнути проблеми. Йдеться про його нестачу на опалювальний сезон 2025−2026 років, передають Патріоти України. Так, як свідчать дані Gas Infrastructure Europe, у п...