Вимерлі понад чотири тисячі років тому мамонти можуть бути відроджені завдяки генній інженерії із застосуванням технології СRISPR/Cas9. Про це на щорічному симпозіумі вчених американської асоціації передових досягнень науки (AAAS) заявили представники Гарвардського університету, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За словами Джорджа Черча, їх дослідницька група "впритул" підійшла до початку процесу відродження зниклого виду і буде готова провести перші експерименти в найближчі два роки. Генетики вже успішно внесли 45 генів мамонта в геном азіатського слона, продемонструвавши ефективність технології.
"Наша мета - створити гібридний ембріон слона і мамонта. Насправді це буде швидше слон з рисами мамонта", - пояснив він.
Химера "слономамонт" буде з невеликими вухами, значним прошарком підшкірного жиру, довгою шерстю і адаптованою до негативних температур навколишнього середовища кров'ю.
Разом з тим, відзначають вчені, відродження виду, нехай і модифікованого, - справа далекого майбутнього. Однак навіть нинішні досягнення дослідників у цій галузі є проривом в сучасній генетиці: за допомогою майбутньої технології можна буде рятувати від вимирання найрізноманітніші види флори і фауни, а також воскрешати давно зниклі види тварин і рослин.
У порту на півдні Ірану стався потужний вибух. Зруйновано офісну будівлю, постраждали автомобілі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Tasnim. У порту Шахід Раджаї в Ірані вибухнув паливний бак, повідомляють ЗМІ. За попередньою інформац...
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...