Американські вчені успішно виростили ягня в пластиковій матці (фото, відео)

Штучна "матка" забезпечила розвиток екстремально недоношених ягнят.

Американські вчені виростили ягня в штучній матці. Скріншот.

Команді вчених в одній з дитячих лікарень США вдалося виростити в штучній пластиковій матці ягня, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Пластикова штучна матка здатна живити і підтримувати розвиток вівці аж до моменту народження. Вже через кілька років такі інструменти можуть з'явитися для народжених раніше терміну немовлят.

Передчасне народження до 26-го тижня вагітності може викликати у дитини серйозні проблеми, і часто призводить навіть до смерті. Але вчені кажуть, що кілька тижнів в штучнійматці дозволять нормально закінчити внутрішньоутробний розвиток. Створенням такого апарату займається команда дослідників в дитячій лікарні Філадельфії на чолі з Аланом Флейком. В кінці квітня вони відзвітували про успішну перевірку системи на тваринах.

Сама штучна матка являє собою стерильний, запаяний пластиковий пакет підходящого обсягу, який заповнений сольовим розчином, що імітує амніотичну рідину. Серце зростаючого ягняти перекачує кров через пуповину, проводячи її через газообмінники і штучну легеню. У ній же в кров додають необхідні медичні препарати.

У своїх випробуваннях медики використовували вісім ягнят протягом 105-120 днів внутрішньоутробного розвитку. Це еквівалентно 23-24 тижнях життя у людей. Всі тварини вижили і протягом чотирьох тижнів «дозрівання» сформували здорові, готові до народження органи.

«Імітація умов всередині матки на моделі ягнят пройшла неймовірно успішно. Вони добре росли, легені й мозок розвивалися нормально. Весь розвиток йшло нормально по всіх параметрах, які ми тільки враховували», - стверджує дослідник Алан Флейк.

Тепер автори готові переходити до найвідповідальнішого етапу - створення штучної матки для людських немовлят. Але успіх їм ніхто не гарантує: спроби створити повноцінну штучну матку робилися вже не раз. Справа в тому, що з людьми все набагато складніше, ніж з вівцями: ембріон розвивається набагато повільніше і вимагає більш тонкого балансу умов, а пуповинні судини працюють у нас інакше. Втім, ці важливі дослідження триватимуть.

"Так погано себе почував, що збирався помирати": У Житомирі медики успішно прооперували 100-річного пацієнта

субота, 12 липень 2025, 22:00

Із кардіологічного відділення обласної лікарні імені Олександра Гербачевського у Житомирі виписали 100-річного пацієнта Федора Кир'яна. 9 липня йому провели операцію із заміни кардіостимулятора. Про це йдеться у сюжеті «Суспільного», передають Патріоти...

Знищив чотирьох росіян у ближньому бою: Історія першого Героя України з Патрульної поліції Рівненщини (фото)

субота, 12 липень 2025, 21:23

Михайло Кравчук із Рівненщини став першим Героєм України у Патрульній поліції. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому найвище звання з врученням ордена "Золота Зірка". Про це розповіли у Патрульній поліції, передають Патріоти України. "Михайло Кр...