Батьки учнів московської школи №2065 звернулися в Генпрокуратуру зі скаргою на "нав'язування релігійної ідеології департаментом освіти". Як стало відомо Коммерсанту, причиною скарги став предмет "Витоки", який вивчається школярами в 62 регіонах країни, передають Патріоти України.
З 1 вересня 2015 року Міносвіти запровадило в обов'язкову частину програми 5-9-х класів предметну область "Основи духовно-моральної культури народів Росії". Батькам п'ятикласників було рекомендовано вибрати між двома підручниками: посібником "Православна культура" і курсом "Витоки".
Однак батьки школярів стверджують, що вибору у них не було. "Сказали, що всі п'ятикласники раз в тиждень будуть ходити на урок "Витоки", відмовитися не можна", - заявили в школі.
У підручнику "постійно говориться про нечисту силу, святу воду, ангелів-хранителів, цілком серйозно розповідається про чудеса, які творять ікони", розповіли батьки. "На 126 сторінках книги згадується: Бог - 60 разів, ікона - 66, чудеса - 20, молитва - 26, хрест - 31, храм - 83, ангел - 31", - підрахували вони.
"Оскільки в значній кількості випадків релігійна догматика розходиться з сучасним науковим світоглядом, ми змушені будемо регулярно критикувати положення підручника та тези вчителя, що руйнівним чином позначиться на авторитетності навчального процесу в цілому, - йдеться в скарзі. - Використання авторитету школи для релігійної пропаганди ми вважаємо абсолютно неприпустимим". Заодно батьки попросили Генпрокуратуру перевірити, чи не було корупційної складової при виборі столичними чиновниками "Витоків" як посібник.
Курси "Витоки" і "Соціокультурні витоки" розроблені на початку 2000-х під егідою одіозної Російської академії природничих наук, почесним членом якої є, зокрема, Рамзан Кадиров. Автори серії посібників - член-кореспондент РАПН, головний редактор ВД "Витоки" Ігор Кузьмін та член-кореспондент РАПН, професор Вологодського педагогічного університету Олександр Камкін. За даними Kartoteka.Ru, ВД "Витоки" у 2011-2016 роках заробив на продажу підручників близько 22,5 мільйонів рублів.
Як завжди, в департаменті освіти Москви заявили, що "Основи духовно-моральної культури народів Росії" не пов'язані з "прилученням до релігійної практики, вивченням ритуалів будь-якої релігійної конфесії". Чиновники стверджують, що навчальні посібники "Витоки" і "Православна культура" були обрані "колективами педагогів за підсумками засідань педагогічних рад і вивчення думки батьків".
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....