Були пошкоджені нирка та печінка: Лікарі витягли з того світу українського бійця, пораненого під Авдіївкою (фото)

Військовослужбовець Павло Пшеничний за своїм цивільним фахом — вчитель молодших класів. Після виписки з госпіталю планує повернутися до улюбленої справи і жодної секунди не сумнівається в тому, що йому вдасться це зробити.

Павло Пшеничний дуже вдячний тим, хто його врятував. Фото: Фейсбук.

В мережі з’явилася зворушлива історія тяжкопораненого ворожим снайпером бійця ЗСУ Павла Пшеничного, якого врятували від смерті військові лікарі. Про це йдеться на сайті Міноборони у Facebook, передають Патріоти України.

"Медичним працівникам я дуже вдячний... Я буду вдячний їм до кінця своїх днів... Вони зробили нереальне — витягнули мене з того світу. Це справжнє чудо...", - постійно повторює боєць.

4 лютого 2019 року у Павла влучила куля снайпера бойовиків на Донбасі. Він отримав поранення, яке вважається смертельним: постраждали живіт, грудна клітка, повністю розтрощеною виявилась права нирка, руйнації зазнала печінка... На щастя, бойовий товариш, який знаходився поруч, швидко зреагував, надав Павлові першу медичну допомогу і викликав медиків частини.

З передової до Центральної районної лікарні в місті Авдіївка військовослужбовця медики бригади доставили дуже швидко, за 15 хвилин. Там за справу одразу взялася бригада військових хірургів та анестезіологів, адже з таким важким пораненням, кожна втрачена хвилина могла стати роковою.

На відмінно спрацювали і медики польового госпіталю, які зуміли стабілізувати стан пацієнта, видалили йому праву нирку і у вкрай складних умовах змогли зупинити кровотечу із зруйнованої печінки. Але об’ємне оперативне втручання на рівні польового госпіталю виконати було просто неможливо. Поранений потребував евакуації.

Через непогоду лікарі не могли евакуювати пораненого, але сподівалися на краще і робили все можливе, аби його стан лишався стабільним. Згодом прилетів вертоліт.

"На борту був наш висококваліфікований колега підполковник медичної служби Павло Горчук, який один з тих анестезіологів, хто найчастіше займається аероевакуацією. Під час евакуації, поранений знаходився на штучній вентиляції легенів, тобто в польоті замість нього дихав апарат. Йому вводилися невеликі дози препаратів, які підтримують серцеву діяльність. Це дуже велика відповідальність. І дійсно, в таких ситуаціях нашим льотчикам дуже складно, адже в будь-який момент ситуація з такими пораненими може різко змінитися", - зазначив начальник клініки анестезіології та реаніматології ГВКГ полковник медичної служби Олександр Бугай.

З аеропорту Павла доставили до Головного військово-клінічного госпіталю Києва. Там на бійця вже чекали і операція розпочалася одразу ж після короткої передопераційної підготовки. Військовослужбовець Павло Пшеничний за своїм цивільним фахом — вчитель молодших класів. Після виписки з госпіталю планує повернутися до улюбленої справи і жодної секунди не сумнівається в тому, що йому вдасться це зробити.

"Буду жити, буду бігати і буду здоровий!", - впевнено підсумовує врятований військовими медиками боєць. А російському снайперу він передає "Привіт!", зарано записав "двохсотого" на свій рахунок!

Хіти тижня. Зморшки зникають за вісім місяців: Вчені випадково відкрили потужний засіб проти старіння

п’ятниця, 6 грудень 2019, 4:00

Американські вчені вже провели дослідження за участю 13 осіб старше 40 років. Вчені випадково відкрили потужний засіб проти старіння, а крім того, воно нормалізує метаболізм, при цьому побічних ефектів не має, повідомляють Патріоти України із посилання...

Хіти тижня. Українські реалії: АК-74, який стріляє електромагнітним імпульсом, збиватиме безпілотники

п’ятниця, 6 грудень 2019, 3:00

Проблема боротьби з бойовими безпілотними літальними апаратами на сьогодні виходить на перші позиції для будь-яких збройних сил і навіть держав, які стоять осторонь збройних конфліктів. В Україні розробляють інноваційні насадки для штатної вогнепальної...