Були пошкоджені нирка та печінка: Лікарі витягли з того світу українського бійця, пораненого під Авдіївкою (фото)

Військовослужбовець Павло Пшеничний за своїм цивільним фахом — вчитель молодших класів. Після виписки з госпіталю планує повернутися до улюбленої справи і жодної секунди не сумнівається в тому, що йому вдасться це зробити.

Павло Пшеничний дуже вдячний тим, хто його врятував. Фото: Фейсбук.

В мережі з’явилася зворушлива історія тяжкопораненого ворожим снайпером бійця ЗСУ Павла Пшеничного, якого врятували від смерті військові лікарі. Про це йдеться на сайті Міноборони у Facebook, передають Патріоти України.

"Медичним працівникам я дуже вдячний... Я буду вдячний їм до кінця своїх днів... Вони зробили нереальне — витягнули мене з того світу. Це справжнє чудо...", - постійно повторює боєць.

4 лютого 2019 року у Павла влучила куля снайпера бойовиків на Донбасі. Він отримав поранення, яке вважається смертельним: постраждали живіт, грудна клітка, повністю розтрощеною виявилась права нирка, руйнації зазнала печінка... На щастя, бойовий товариш, який знаходився поруч, швидко зреагував, надав Павлові першу медичну допомогу і викликав медиків частини.

З передової до Центральної районної лікарні в місті Авдіївка військовослужбовця медики бригади доставили дуже швидко, за 15 хвилин. Там за справу одразу взялася бригада військових хірургів та анестезіологів, адже з таким важким пораненням, кожна втрачена хвилина могла стати роковою.

На відмінно спрацювали і медики польового госпіталю, які зуміли стабілізувати стан пацієнта, видалили йому праву нирку і у вкрай складних умовах змогли зупинити кровотечу із зруйнованої печінки. Але об’ємне оперативне втручання на рівні польового госпіталю виконати було просто неможливо. Поранений потребував евакуації.

Через непогоду лікарі не могли евакуювати пораненого, але сподівалися на краще і робили все можливе, аби його стан лишався стабільним. Згодом прилетів вертоліт.

"На борту був наш висококваліфікований колега підполковник медичної служби Павло Горчук, який один з тих анестезіологів, хто найчастіше займається аероевакуацією. Під час евакуації, поранений знаходився на штучній вентиляції легенів, тобто в польоті замість нього дихав апарат. Йому вводилися невеликі дози препаратів, які підтримують серцеву діяльність. Це дуже велика відповідальність. І дійсно, в таких ситуаціях нашим льотчикам дуже складно, адже в будь-який момент ситуація з такими пораненими може різко змінитися", - зазначив начальник клініки анестезіології та реаніматології ГВКГ полковник медичної служби Олександр Бугай.

З аеропорту Павла доставили до Головного військово-клінічного госпіталю Києва. Там на бійця вже чекали і операція розпочалася одразу ж після короткої передопераційної підготовки. Військовослужбовець Павло Пшеничний за своїм цивільним фахом — вчитель молодших класів. Після виписки з госпіталю планує повернутися до улюбленої справи і жодної секунди не сумнівається в тому, що йому вдасться це зробити.

"Буду жити, буду бігати і буду здоровий!", - впевнено підсумовує врятований військовими медиками боєць. А російському снайперу він передає "Привіт!", зарано записав "двохсотого" на свій рахунок!

Хіти тижня. Підключили навіть волонтерів. У Харкові з опорної лікарні по COVID-19 розбігся медперсонал: Нема кому опікуватись хворими

субота, 4 липень 2020, 17:00

У Харківському обласному диспансеру радіаційного захисту критично бракує персоналу. Медики просто залишили так звану "чорнобильську" лікарню щойно туди почали везти пацієнтів із коронавірусом COVID-19. Щодня в закладі більшає пацієнтів, а лікувати їх м...

"Відійшов до вічності": Помер глава Всеукраїнської ради церков

субота, 4 липень 2020, 16:44

Митрополит Епіфаній висловив свої співчуття родині померлого, громаді, всім, хто поділяє біль втрати. На 68 році життя помер єпископ Української Євангельської церкви, головуючий у Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій Василь Райчинець. Пр...