Чому вінницька поліція не затримує псевдо-жебрачок?

Замість того щоб затримати осіб, які "професійно" жебракують в Жмеринському районі Вінниці та притягнути до відповідальності, поліцейські проводять з ними профілактичні бесіди і відпускають.

Вінницька поліція не займає жебраків. Фото http://klasno.info/

До відділку поліції у Вінниці цю тридцяти-п'ятирічну жінку привезли з вулиці Соборної, де вона просила милостиню. На тротуарі вона виглядала геть інакше – старенькою та немічною, інформують Патріоти України з посиланням на Надзвичайні новини.

«Так як зараз дуже важке життя, соціальні служби теж не дуже помагають жити, нам доводиться просити. Ми ходимо і просимо. Хто стоїть просто з трафаретками, папірцем, написано «допоможіть». Я сиджу, як бабця, прошу», - розповідає жебрачка, приховуючи обличчя.

Жінка розповіла, що приїхала з Житомирщини. Жебракувати виявилося дуже прибутково. І чим старішою та жалюгіднішою виглядаєш – тим більше матимеш. В середньому за день – до 200 гривень.

Переодягатися у бабусь і повзати перед перехожими навколішках – найвірніший спосіб викликати співчуття та бажання допомогти фінансово. Тому ледачі молодиці, замість працювати, перетворюються на старців. Вони просто заполонили центр Вінниці.Місцева активістка Орися Кантоністова – одна з тих, хто бореться із псевдо-бабцями вже понад півроку, бо вважає такі заробітки чистим шахрайством.

«То покажіть, яка ви молода жінка, а не бабця. – Нічого не заробила. Дайте мені спокій. – Ні, ви не відмовляйтесь. Якщо ви хочете просити, то не прикидайтесь ба булькою».

«А скільки вам років? – Сімдесят. – А паспорт у вас є ? – Нема – А поліцію викликати? – Нашо та поліція. – покажуть свої руки, будь ласка, покажіть своє лице».

Свої зусилля вінницькі активісти об'єднали з правоохоронцями. Напару з муніципальною поліцією псевдо-бабусь виявляють і омолоджують.

У поліцейському відділку з такими жебрачками проводять профілактичну бесіду. Однак покарати за театралізований обман винахідливих жінок не можуть. Тому – відпускають.

«На жаль, в законодавстві немає відповідальності за такі дії, тобто фактично за жебрацтво відповідальності немає», - пояснює речниця головного управління поліції Вінничини Анна Олійник.

У поліції навіть не заперечують: побороти шахрайство без допомоги громадян вони не зможуть. Ошуканих людей просять не лінуватися і писати заяви.

«Якби було декілька заяв людей, які б поскаржилися, що щось вони подавали як літній людині, і їх обманули, то тоді ми могли би внести цю інформацію і розглядати її вже в правовому такому форматі», - каже речниця головного управління поліції Вінничини Анна Олійник.

Утім, люди писати заяви до відділків не поспішають. Натомість, продовжують жертвувати пройдисвітам. А ті не соромляться надягати лахміття та викликати жалість до нужденної старості. Бо у нас у країні вона, на жаль, саме така.

Десятки поранених: В Іспанії впав гірськолижний підйомник (фото)

субота, 18 січень 2025, 19:41

В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...

Мільйони гривень: Яку суму гімнаст Ковтун і його тренерка отримали з бюджету

субота, 18 січень 2025, 19:30

Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...