Чистий четвер Страсного тижня: Традиції, особливості, прикмети

У Чистий четвер потрібно закінчити прибирання, звільнивши час для походу в храм і причастя.

13 квітня - Чистий четвер. Фото: Tochka.net.

Страсний тиждень - останні шість днів перед Великоднем. Кожен день цієї седмиці (в 2017 році - з 10 по 15 квітня) присвячений останнім дням земного життя Ісуса. Особливу увагу приділяється четвергу, п'ятниці та суботі. Традиційно в народі були свої прикмети на цей день. Ось деякі з них на Чистий четвер, 13 квітня, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Чистий четвер - найважливіший день богослужіння, в цей день вже потрібно закінчити прибирання, звільнивши час для походу в храм і причастя.

Починаючи з четверга до Великодня з дому нічого не віддають: ні солі, ні хліба, ні грошей. Інакше віддаси спокій і здоров'я.

- Якщо у кого не прибрано в Чистий Четвер - жити весь рік в бруді і в сварці.

- Щоб зняти пристріт, потрібно до зорі вмитися зі словами: змиваю те, що на мене напустили, те, чим душа і тіло томиться, все Чистим Четвергом знімається.

- Щоб дівчині вийти заміж, при митті потрібно говорити: як світлий і красний Чистий Четвер, так і я, для всіх буду прекрасною.

- З Чистого Четверга залишають воду, в яку кладуть срібну монету, ложку або прикраса. Цією водою вмиваються до Великодня для краси і багатства.

- Якщо в родині часто сваряться, то потрібно посипати їжу сіллю, примовляючи: солю, солю, посипаю, щастя і спокій в будинок повертаю.

- У Чистий четвер всі гроші потрібно перерахувати три рази, щоб вони весь рік водилися.

- Якщо хочеш весь рік бути здоровим - викупайся до сходу сонця.

- Всім в родині потрібно взяти по жменьці солі і зсипати в один пакет. Цю сіль зберігають і лікують нею рідних і близьких.

- Тільки після Чистого четверга починають пекти паски та фарбувати великодні яйця.

- Якщо в Чистий четвер першою побачити бабусю, то чекай невдач. Побачив чоловіка або собаку - на щастя і благополуччя.

З архіву ПУ. Бойове мистецтво не врятувало: У Росії 16-річний підліток вбив двох бійців MMA

середа, 19 січень 2022, 2:00

Двоє російських бійців змішаних єдиноборств (ММА) були вбиті в результаті масової бійки в селищі Тарки (Дагестан, Російська Федерація). Про це повідомляє "Московський комсомолець", передають Патріоти України. За даними джерела, відбулася зустріч грома...

Рота закрий!: Як кішка кумедно забороняє господині співати (відео)

середа, 19 січень 2022, 0:32

Кішка, яку назвали Хелен, не любить, коли госоподиня співає. Тому чотирилапа вигадала метод, як її зупиняти, передають Патріоти України. Коли господиня вирішує щось заспівати, Хелен одразу намагається змусити її зупинитися. Для цього чотирилапа заскаку...