Страсний тиждень - останні шість днів перед Великоднем. Кожен день цієї седмиці (в 2017 році - з 10 по 15 квітня) присвячений останнім дням земного життя Ісуса. Особливу увагу приділяється четвергу, п'ятниці та суботі. Традиційно в народі були свої прикмети на цей день. Ось деякі з них на Чистий четвер, 13 квітня, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Чистий четвер - найважливіший день богослужіння, в цей день вже потрібно закінчити прибирання, звільнивши час для походу в храм і причастя.
Починаючи з четверга до Великодня з дому нічого не віддають: ні солі, ні хліба, ні грошей. Інакше віддаси спокій і здоров'я.
- Якщо у кого не прибрано в Чистий Четвер - жити весь рік в бруді і в сварці.
- Щоб зняти пристріт, потрібно до зорі вмитися зі словами: змиваю те, що на мене напустили, те, чим душа і тіло томиться, все Чистим Четвергом знімається.
- Щоб дівчині вийти заміж, при митті потрібно говорити: як світлий і красний Чистий Четвер, так і я, для всіх буду прекрасною.
- З Чистого Четверга залишають воду, в яку кладуть срібну монету, ложку або прикраса. Цією водою вмиваються до Великодня для краси і багатства.
- Якщо в родині часто сваряться, то потрібно посипати їжу сіллю, примовляючи: солю, солю, посипаю, щастя і спокій в будинок повертаю.
- У Чистий четвер всі гроші потрібно перерахувати три рази, щоб вони весь рік водилися.
- Якщо хочеш весь рік бути здоровим - викупайся до сходу сонця.
- Всім в родині потрібно взяти по жменьці солі і зсипати в один пакет. Цю сіль зберігають і лікують нею рідних і близьких.
- Тільки після Чистого четверга починають пекти паски та фарбувати великодні яйця.
- Якщо в Чистий четвер першою побачити бабусю, то чекай невдач. Побачив чоловіка або собаку - на щастя і благополуччя.
До Дня міста у Кременчуці, який цього року вперше відзначатиметься в останні вихідні травня, кременчуцький скульптор Олександр Павловський подарував громаді свою роботу – скульптуру «Незламна». Величну фігуру жінки в українському вінку зі зброєю в рука...
Всього за кілька тижнів металошукачі в Румунії виявили дві неймовірно багаті колекції стародавніх артефактів, які розповідають відразу про дві стародавні культури - даків та римлян, які послідовно правили цією територією між 2500 і 1700 роками тому. Пр...