Протягом двох днів радянська влада примусово виселила з Криму понад 200 тисяч кримських татар. Майже половина з них загинула. Джамала не любить розповідати цю історію на камеру. Утім певна, про злочин радянської влади не можна забувати, особливо сьогодні. У цей день вона завжди в чорному. Трагедія кримських татар для неї особистий біль. "Для мене це дуже важливий день, дуже важкий день. Я згадую всіх людей, які мені розповідали цю історію. І багато інших історій про те, як вони жили там і скільки людей загинуло. Жахлива, жахлива трагедія, з якою живуть всі кримські татари до сьогодні", - каже Джамала.
Каральні органи радянського союзу, за словами Джамали, асфальтовим катком проїхалися по її сім'ї. Поки її прадід воював у лавах червоної армії, її прабабусю разом із п'ятьма дІтьми запхали в товарняк і відправили до середньої Азії. По дорозі одна дитина померла. "Її звали Сусана і тому вона мене дуже любила. Я їй нагадувала ту дівчинку, яку вона загубила, яка померла в цих товарних вагонах. І вона не мала змоги навіть її поховати, тому що людей, які вмирали, просто викидали з вагонів", - розповіла Джамала. Це був лише початок випробувань.
У Киргизстані, куди депортували частину кримських татар, не було де жити і що їсти. Люди пили воду з калюж. Хворіли. У лікуванні їм відмовляли і вони вмирали – розповідає Джамала. У перші роки в депортації загинули десятки тисяч кримських татар. "Мати моєї хартанашки, моєї бабушки – її вбили вже в лікарні на її очах. Коли вона мені розповідає, що вона не змогла знайти її в морзі тому, що там була просто гора трупів. І ці люди були всі кримськотатарського походження", - каже Джамала.
Вони повернулися до Криму в 1989 році. У рідне село її діда – Кучук-Узень, під Алуштою. Перші роки вдома для Сусани Джамаладінової та її сім'ї здавалися не меншим пеклом, ніж роки у вигнанні для її прабабусі та дідусів. Усе і всі навколо говорили: це більше не ваша батьківщина – згадує Джамала.
І намагалася довести зворотне. "Мені казали: от ти татарка – і їзжай в свій Татарстан. І я не могла пояснити дітям, яких дійсно вже навчали в їх сім'ях, я не могла їм пояснити, що я на своїй батьківщині, я кримська татарка. Як дитині, мені було дуже боляче, я приходила додому, розповідала це батькам", - пригадує співачка.
Джамала жаліється, що два роки не бачила свого 90-річного дідуся, сумує за ним і Кримом. Окупаційна влада офіційно заборонила будь-які урочистості до річниці депортації кримських татар. Тож батьки Джамали вшановують своїх загиблих предків у скромному сімейному колі.
У місті Дніпрі 5-річна дівчинка вилізла на зовнішній блок кондиціонера через відчинене вікно. На опублікованих кадрах видно, що дитина бовтає ногами та розмахує руками, сидячи на дуже небезпечній висоті, передають Патріоти України. Поруч із дитиною не ...
Агентів ФСБ затримала СБУ на Хмельниччині. Це 24-річна жінка та її 57-річний співмешканець. Разом конструювали вибухові пристрої, які планували закладали під автівки місцевих депутатів у Кам’янці-Подільському. А перед цим уже виконали так звані «тестов...