Денег нет: У Путіна вирішили брати гроші у населення в борг

Так у Росії розраховують витягти "гроші з-під подушок" звичайних громадян.

Антон Силуанов. Фото:ria.ru

Міністерство фінансів в Росії вже в квітні почне брати гроші в борг у росіян. Про це заявив міністр фінансів Антон Силуанов, повідомляють Патріоти України з посиланням на Коммерсант.

Населенню запропонують придбати облігації федеральної позики безпосередньо, а не через брокерів.

Повідомляється, що ОФЗ можна буде купити у відділеннях Сбербанку та ВТБ. Номінал одного паперу - 1 тис. руб., мінімальна сума інвестицій - 30 тис.

Так держава розраховує витягти "гроші з-під подушок" населення.

"Самі базові умови - це те, що обсяг номінальних вкладень в цей інструмент буде на 100% гарантований, ніяких дисконтів, ніяких втрат громадян від вкладень своїх власних коштів не передбачається. У мене, як і в будь-яких наших громадян, є депозитні рахунки в банках, мені цей інструмент буде цікавий. Безумовно, такі вкладення зроблю, щоб ще і самому переконатися, як цей інструмент працює, випробувати його вживу", - заявив він.

Обсяг першого випуску так званих "народних ОФЗ" складе 20 млрд руб. Термін обігу паперів - три роки, очікувана прибутковість - 8,5%.

Заступник директора аналітичного департаменту компанії "Альпарі" Наталія Мільчакова вважає, що покупці у таких паперів будуть.

"Попит, безумовно, буде. Єдине, що його може обмежувати, це те, що доходи населення впали, і багато людей, яким потенційно були б цікаві інвестиції, поки почекають. Але для тих, хто не дуже збіднів, це буде дуже цікава альтернатива, оскільки ставки по рублевих депозитах у високонадійних банках падають, а держава, з іншого боку, пропонує зараз більш вигідну альтернативу, при цьому з державною гарантією", - заявила вона.

Нові облігації для населення не будуть обертатися на вторинному ринку - перепродати папери іншій людині не вдасться.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...