Новини про кінець світу стали такими ж атрибутами нашого життя як мило і зубна щітка, а Голлівуд, схоже, осідлав цю тему як професійний наїзник породистого рисака, фільми про кінець світу, загибель нашої цивілізації виходять на екрани як машини з конвеєра. А може немає диму без вогню? Може під усіма цими пророцтвами і екранізаціями лежить якась правда, яку ми просто не хочемо помічати? Про це пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Таке питання поставили перед собою вчені НАСА і вирішили змоделювати подальший розвиток нашої цивілізації на основі безлічі різних факторів, а також історії розвитку і занепаду раніше існуючих на Землі цивілізацій. Коли усі дані були зібрані і оброблені, результат приголомшив багатьох: згідно моделі HANDY (Human And Nature DYnamics -динаміка розвитку людства і природи) наша індустріальна цивілізація почине в бозі вже через 10-20 років унаслідок безконтрольного використання ресурсів і майнової нерівності.
Модель НАСА також розглядає історичні дані розвитку і занепаду цивілізацій, які всі без винятку слідують одній і тій же схемі. Причому, чим більш розвиненою є цивілізація, тим більш вразливою і вона стає крихкою.
Керівником дослідження виступив відомий прикладний математик Сафа Монтешаррей, якого підтримав Національний Центр досліджень соціальних та природних проблем США, а також Національний науковий Фонд. У дослідженні взяли участь десятки науковців, програмістів, математиків, дослідників.
Дослідження враховує динаміку зміни населення, клімату, водопостачання, сільського господарства та енергетики. Співвідношення цих факторів може призвести до колапсу нашої цивілізації в разі, коли "експлуатація природних ресурсів входить у протиріччя з несучою здатністю і запасами нашої планети на тлі економічної стратифікації суспільства на еліту (багатих) і маси (бідних)". Всі цивілізації, що існували впродовж останніх 5,000 років (Майя, цивілізація Шумерів, Месопотамія, Давній Рим) припинили своє існування саме з цієї причини.
Висока майнова нерівність на нашій планеті пов'язана безпосередньо зі надвикористанням ресурсів багатими країнами, а саме їх елітами.
"... ресурси розподіляються в суспільстві нерівномірно, їх розподіл контролюється елітою. Маси виробляють багатство, але отримують лише невелику його частину, не більше мінімуму, необхідного для їх фізичного виживання", - йдеться в доповіді.
Надії на те, що технології та науково-технічний прогрес здатні вирішити цю проблему можна сміливо відкинути: "Розвиток технологій може підвищити ефективність використання ресурсів, але воно також збільшує і споживання на душу населення і масштаб видобутку ресурсів, таким чином збільшення споживання зводить нанівець ефективність технологій".
Досліджуючи різні моделі розвитку Мотешаррей і його колеги прийшли до висновку, що "в умовах сучасних реалій колапсу нашої цивілізації швидше за все не уникнути."
".... Еліти споживають занадто багато, а це призводить до зубожіння мас, що потім веде до колапсу суспільства."
В іншому сценарії при постійній експлуатації ресурсів зубожіння мас відбувається швидше в той час, коли еліти продовжують насолоджуватися своїм високим рівнем споживання, маси не справляються з умовами існування і відбувається їх падіння, за якою слідує падіння еліт.
Іншими словами, основною причиною загибелі нашої цивілізації стане не астероїд, чума, або термоядерна війна, а страшна майнова нерівність, яка і приведе до катастрофічних наслідків. Деякі члени товариства і групи людей можуть почати бити на сполох, вимагаючи проведення структурних змін в суспільстві, але еліти та обслуговуючі їх групи будуть всіляко протидіяти цим змінам або не вживати ніяких дій.
Вчені заявляють, що відповідні зміни можуть запобігти колапсу, а можливо і навіть направити нашу цивілізацію на більш стабільний шлях розвитку. Для цього необхідно більш справедливий розподіл ресурсів, значне скорочення їх споживання, а також скорочення народжуваності.
"Колапсу можна уникнути в тому випадку, якщо споживання ресурсів на душу населення почне відповідати несучої здатності нашої планети, а ресурси будуть розподілятися рівномірно між усіма членами суспільства."
Дослідження НАСА це дзвоник всім урядам, корпораціям і споживачам, яким слід усвідомити, що так далі жити ми не можемо і нашої цивілізації необхідно почати змінюватися. В іншому випадку ми просто загинемо.
Подібні дослідження провела компанія KPMG і UK Government Office of Science - Британська державна наукова асоціація (в якій трудяться так часто цитовані британські вчені). Вони прийшли до схожих висновків, що полягають в тому, що продуктова, водна та енергетична криза може створити "ідеальний шторм" через, приблизно, 15 років і це ще досить консервативна оцінка, можливо, що він відбудеться навіть раніше.
Людству пора усвідомити, що не метеорит, не інопланетяни, а майнова нерівність і несправедливий розподіл ресурсів можуть погубити нашу цивілізацію вже в досить короткі терміни. Схоже ми дійсно стоїмо перед вибором: змінитися або загинути. Сподіваємося, що ми виберемо перше.
З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...
Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...