Росія побудувала першу з 595 опор під міст через Керченську протоку. Про це повідомив інформаційний центр проекту "Кримський міст", передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Опора №173 побудована на острові Тузла, вона стоїть на фундаменті з восьми трубчастих паль, забитих в грунт під кутом.
"Висота цієї опори невелика - 3 метри. Разом з прогонових будов вона підніме міст над сушею приблизно на 7 метрів. У міру просування до акваторії висота опор буде рости. Дорога плавно підніметься і досягне максимальної позначки над судноплавним каналом. Там висота над дзеркалом води складе вже 35 метрів", - розповів головний інженер будівельної дільниці Олексій Ємченко.
Глибина занурення паль під міст на деяких ділянках острова Тузла і акваторії Керченської протоки досягає 94 метрів, на косі Тузла - від 25 до 51 метрів, на керченській стороні, де грунт вважається найбільш сприятливим для будівництва, - 16 метрів.
Нагадаємо, згідно з проектом інституту "Гіпростроймост - Санкт-Петербург" мостовий перехід через Керченську протоку буде складатися з паралельних автомобільної та залізничної секцій. Автомобільна дорога повинна налічувати 4 смуги руху, максимальна швидкість руху по ній становитиме 120 км / год. Пропускна здатність траси - до 40 тис. автомобілів на добу.
Залізниця включає два шляхи другої категорії залізничних ліній (максимальна швидкість руху ними - 160 км / ч). Розрахункова швидкість руху пасажирських поїздів по мосту - 120 км / год, вантажних - 80 км / ч.
Міст почнеться на Таманському півострові, пройде по існуючій 5-кілометрової дамбі, вийде на острів Тузла, перетне Керченську протоку, огинаючи мис Ак-Бурун з півночі. Довжина переходу становить 19 км. Довжина аркових прольотів моста складе 227 м, висота судноплавної арки - 35 м.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...