ДРГ бойовиків не має відношення до розстрілу мобільної групи під Щастям у 2015 році, - Матіос (відео)

Злочин вчинено особами, які знаходилися і знаходяться зараз на території, підконтрольній Україні.

Анатолій Матіос. Фото: 112.ua

До розстрілу мобільної групи в районі міста Щастя Луганської області 2 вересня 2015 року не причетна розвідувально-диверсійна група з непідконтрольної Україні території. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі Громадського ТБ, повідомляють Патріоти України.

"Злочин вчинено особами, які знаходилися і знаходяться зараз на території, підконтрольній Україні", - зазначив він, підкресливши, що злочин було скоєно за 12 кілометрів до лінії розмежування. За словами Матіоса, загиблий Андрій Галущенко, який був живцем спалений в машині, - "це штатний негласний співробітник Служби безпеки, це не волонтер на добровільних засадах".

Крім нього, на місці було 5 осіб, з яких одна людина загинула, а 4 були поранені і контужені. Матіос зазначив, що з 7 основних версій 6 не отримали свого підтвердження. Заступник генпрокурора заявив, що справа надзвичайно важка, оскільки при вчиненні злочину було знищено значну кількість доказів. "Але ми на фінішній прямій", – резюмував він.

"Ми вийшли на розуміння мотиву і тих центрів, де приймалося рішення про знищення цієї групи... Коло цих осіб вже визначене, це я точно можу сказати", - заявив головний військовий прокурор. Він повідомив, що в рамках розслідування інциденту було проведено велику кількість експертиз і допитано вже більше 1 тисячі чоловік, у тому числі проведено 120 допитів на поліграфі, причому 79 осіб допитували кілька разів.

При цьому, за словами Матіоса, існує загроза людям, що мають інформацію щодо цієї справи, зокрема в процесі розслідування вже було скоєно два замахи на членів слідчо-оперативної групи. З-за такої загрози в свій час була надана охорона, зокрема, їм і колишньому голові Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадію Москалю і його наступнику Георгію Тука. Також вирішується питання про надання охорони журналісту (з контексту розмови випливає, що мова йде про журналіста, який брав останнє прижиттєве інтерв'ю у Галущенко).

Нагадаємо, 2 вересня 2015 року було повідомлено, що вранці "при виконанні бойового завдання" на Луганщині загинув старший лейтенант податкової міліції, співробітник Головного управління ДФС в Херсонській області Дмитро Жарук, а також "волонтер" Галущенко. На наступний день Тука заявив, що переконаний, що загибель його друга Галущенко - "це було просто вбивство, до якого ніяка ДРГ сепаратистів не причетна... це зробив хтось із наших".

За його словами, "напередодні були і погрози, і відверті спроби "домовитися". Згодом він допустив свою відставку з посади голови Луганської ОДА у разі провалу розслідування цього інциденту.

"Сніг, мокрий сніг, дощ": Синоптикиня дала прогноз на вихідні в Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:30

У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...