Дитинство у полум'ї війни: У мережі оприлюднили жахливу статистику загибелі дітей на Донбасі

У прифронтових населених пунктах населення постійно живе під обстрілами терористів. Діти часто гинуть внаслідок виявлення вибухонебезпечних предметів та несанкціонованого з ними поводження.

Ілюстрація:ukraineunderattack.org

За період бойових дій на підконтрольній Україні частині Донецької області загинули 50 дітей, 140 - поранені. Внаслідок виявлення вибухонебезпечних предметів та несанкціонованого поводження з ними загинули 2 дітей, поранені - 6. Про це у своєму Facebook повідомив глава Національної поліції Донеччини В'ячеслав Аброськін, інформують Патріоти України.

"У "червоній зоні" знаходяться 63 населених пункти, 37 шкіл, понад 21,5 тисячі дітей. В зоні найбільшого ризику - Гранітне, Чермалик, Старогнатівка, Красногорівка, Мар'їнка, Торецьке, Авдіївка, Світлодарськ, Луганське, Миронівський. Вже третій рік мирні жителі прифронтових населених пунктів, дорослі і діти, живуть під постійними обстрілами бойовиків", - розповів він.

Напередодні першого вересня поліція ініціює проведення обласної конференції з вчителями прифронтових шкіл. Тема - безпека дітей під час навчального процесу.

"Ми приділяли цьому багато уваги в минулому навчальному році, пора відновити цю практику і в цьому. Війна триває, зброї та боєприпасів на території області не меншає. Хотів би запропонувати вчителям прифронтових шкіл приділити увагу темі поводження з вибухонебезпечними предметами на перших уроках. Ми готові надати співробітників поліції для таких зустрічей ", - пише головний поліцейський області.

Крім того, в зоні АТО з 1 вересня в кожній школі будуть чергувати групи співробітників поліції. "Це потрібно і дорослим, і дітям, які практично щодня знаходяться під обстрілами", - говорить Аброськін.

Також перед початком навчального процесу спільно зі ДСНС поліція перевірить територію кожної школи на наявність вибухонебезпечних предметів.

"Готуємо пам'ятки для дітей про їхні дії в разі нестандартної ситуації - при знаходженні вибухонебезпечних предметів, правила дорожнього руху та інші теми ювенальної превенції", - зазначив глава Нацполіціі в області.

Окремо стоїть питання про соціальний захист дітей, які живуть на лінії бойових дій. "Їх батьки в більшості випадків не мають постійної роботи, зібрати дитину в школу для них вкрай проблематично. Виживають за рахунок гуманітарної допомоги. Не так давно я звернувся до народних депутатів з проханням розробки законопроекту для надання допомоги таким дітям", - пояснив Аброськін.

Уже найближчим часом підготовлений законопроект може бути зареєстрований у Верховній Раді України, додав він.

Мати претензій не має: На Рівненщині вчитель побив школяра (відео)

неділя, 19 січень 2025, 13:55

У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...

Підробляли результати аналізів: У Дніпрі викрили групу лікарів ВЛК, яка діагностувала чоловікам ВІЛ для зняття з обліку

неділя, 19 січень 2025, 13:15

У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...