Диванні "радикали" не бачили війни: Стереотип, що на Донбасі "усі - сепаратисти" дуже вигідний Москві, - Жадан

Якщо ви спілкуєтеся з військовими, волонтерами, з тими, хто дійсно буває в зоні війни, ви помічаєте, що їхні думки та їхні позиції є не настільки радикальними, тому що вони бачать різних людей.

Сергій Жадан. Фото: PMG.ua.

Дуже прикро, коли пропагандистські стереотипи підхоплює українська сторона, але з іншого є певна частина населення, яка мислить радикально – на Донбасі всі є зрадниками та сепаратистами. Таку думку висловив відомий український письменник Сергій Жадан у ефірі одного з українських телеканалів, передають Патріоти України із посиланням на 24tv.ua.

З одного боку, зрозуміло, що ці стереотипи насаджує "та сторона" (агресора, – Ред.). Так, вигідно сказати, що Донбас – це Росія, "русский мир" і там ніякої України не було та бути не може, тому що це Росія. А з іншого боку дуже прикро, коли ці стереотипи, ці дурниці підхоплює наша сторона та також починає репродукувати, говорити: "Ну так, звичайно, там усі росіяни, там всі українофоби", – підкреслив письменник.

На його переконання, позиція військових або волонтерів, або людей, які бувають в зоні АТО, є не настільки радикальною, оскільки вони спілкуються з цими людьми. Чим далі в тил, тим більше патріотів. Чим у більш теплому кабінеті, офісі чи ресторані ти сидиш, тим більше радикально ти налаштований, тим більш радикальних дій ти вимагаєш. "Всі ми про це повинні говорити. Ви, журналісти, ми, письменники. Всі повинні про це говорити, тому що це наша спільна проблема, це наша війна. Вона відбувається в нашій країні, вона стосується всіх. А проблема, так, є така річ, знову ж таки, цей "диванний" радикалізм з одного боку, він, можливо, не настільки шкідливий, так як він ні на що не впливає", – зауважив він.

За словами представника мистецтва заклики до радикальних дій у Facebook більше впливають на уми тих, хто їх оголошує. "З іншого боку, дійсно, є певна частина нашого населення, яка мислить радикально – або біле, або чорне. Якщо ви спілкуєтеся з нашими військовими, волонтерами, з тими, хто дійсно буває в зоні війни, ви очевидно помітили, що їхні думки та їхні позиції є не настільки радикальними, тому що вони спілкуються з людьми. Вони бачать, наскільки все складно, неоднорідно. Коли людина дивиться на війну через екран свого комп'ютера, то у неї, очевидно, може скластися думка, що так, там усі зрадники, колабораціоністи, сепаратисти", – резюмував Жадан.

З'явилося відео моменту ДТП у Запоріжжі з трьома згорілими заживо

п’ятниця, 18 вересень 2020, 10:37

У мережу потрапило відео з автомобільного реєстратора, на якому видно момент смертельної аварії в Запоріжжі 17 вересня. На записі видно як близько 19:40 автомобіль BMW, рухаючись по середній смузі проїзної частини Набережної магістралі зі сторони вулиц...

З архіву ПУ. Українське диво-село: Тут нема безробітних і будинків на продаж (відео)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 10:00

Квітуче село славиться чистотою і страусами. У Запорізькій області є село, у якому немає жодного безробітного мешканця. Звідси селяни не виїжджають, а село розвивається, розповідається у відеосюжеті, передають Патріоти України 3 вересня 2019 року. . М...