З одного боку, зрозуміло, що ці стереотипи насаджує "та сторона" (агресора, – Ред.). Так, вигідно сказати, що Донбас – це Росія, "русский мир" і там ніякої України не було та бути не може, тому що це Росія. А з іншого боку дуже прикро, коли ці стереотипи, ці дурниці підхоплює наша сторона та також починає репродукувати, говорити: "Ну так, звичайно, там усі росіяни, там всі українофоби", – підкреслив письменник.
На його переконання, позиція військових або волонтерів, або людей, які бувають в зоні АТО, є не настільки радикальною, оскільки вони спілкуються з цими людьми. Чим далі в тил, тим більше патріотів. Чим у більш теплому кабінеті, офісі чи ресторані ти сидиш, тим більше радикально ти налаштований, тим більш радикальних дій ти вимагаєш. "Всі ми про це повинні говорити. Ви, журналісти, ми, письменники. Всі повинні про це говорити, тому що це наша спільна проблема, це наша війна. Вона відбувається в нашій країні, вона стосується всіх. А проблема, так, є така річ, знову ж таки, цей "диванний" радикалізм з одного боку, він, можливо, не настільки шкідливий, так як він ні на що не впливає", – зауважив він.
За словами представника мистецтва заклики до радикальних дій у Facebook більше впливають на уми тих, хто їх оголошує. "З іншого боку, дійсно, є певна частина нашого населення, яка мислить радикально – або біле, або чорне. Якщо ви спілкуєтеся з нашими військовими, волонтерами, з тими, хто дійсно буває в зоні війни, ви очевидно помітили, що їхні думки та їхні позиції є не настільки радикальними, тому що вони спілкуються з людьми. Вони бачать, наскільки все складно, неоднорідно. Коли людина дивиться на війну через екран свого комп'ютера, то у неї, очевидно, може скластися думка, що так, там усі зрадники, колабораціоністи, сепаратисти", – резюмував Жадан.
Під час засідання в апеляційному суді Нью-Йорка позивач доручив аватару, створеному штучним інтелектом, презентувати докази у справі. Суддя сприйняла це як спробу ввести її в оману. Про це пише Associated Press, передають Патріоти України. Випадок став...
В Україні подешевшало пальне, але цей процес триває, і у найближчому майбутньому ціни на паливо на АЗС в Україні можуть знизитися на 2−3 гривні за літр орієнтовно через місяць, якщо світова ціна на нафту протримається на рівні 65 доларів за барель. Про...