Епіцентр землетрусу, який стався в Україні у неділю, 7 серпня, знаходився поблизу уранового могильника недалеко від Докучаєвська Донецької області. Про це пише Комсомольська правда в Україні, передають Патріоти України.
Зазначається, що могильник був засекречений ще з часів СРСР.
Тут у 1958 році починали будувати шахту з розробки цього важкого металу, але так і не завершили проект. Зараз могильник знаходиться на території "сірої зони" АТО.
"Донбас - це дуже напружений природно-екологічний регіон. Шахти та їхні інфраструктура, захоронення шкідливих речовин, шламонакопичувачі - все це вимагає постійної підтримки і контролю. Але через бойові дій вже третій рік левова частка цих небезпечних зон фахівцями не обстежується. Поруч з епіцентром землетрусу - в Докучаєвську - знаходиться урановий могильник. І тут та сама проблема - ніхто не знає, в якому він стані. Сказати, чи міг землетрус пошкодити його, можна тільки після прискіпливого аналізу всіх даних поштовхів, плюс потрібен доступ до самого об'єкту", - розповів депутат Донецької облради, екс-начальник управління екології ДОДА Сергій Третьяков.
За даними Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру, поштовх стався на глибині 10 кілометрів, а його епіцентр знаходився в районі Волновахи. Сила поштовхів сягала 4,9 бала за шкалою Ріхтера.
Дорогі елітні курорти часто не виправдовують очікувань і залишають по собі не дуже приємні спогади. Про це пишуть користувачі популярного форуму Reddit, передають Патріоти України. Так, учасник форуму написав, що його розчарувала Аруба – невеликий остр...
У Радянському Союзі здача склотари була однією з найбільш поширених практик серед населення, яку використовували як джерело додаткового доходу. Цей процес був надзвичайно популярним і був пов’язаний не тільки з економією ресурсів, але й із певними виго...