Експерти пояснили, чому про Wi-Fi в недалекому майбутньому доведеться забути

Зникнення Wi-Fi, швидше за все, буде повільним і нерівномірним.

Ілюстрація: justcoolidea.ruЕксперти вважають, що Wi-Fi, опинившись під натиском безлімітного мобільного інтернету і більш сучасних технологій бездротової передачі даних, втрачає популярність і ризикує стати раритетною технологією в доступному для огляду майбутньому, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

За їх словами, вже сьогодні багато власників смартфонів перестали підключатися до мереж Wi-Fi і переглядають відео, використовуючи мобільний інтернет. Сьогодні всі основні мобільні оператори в США, а також в інших країнах пропонують користувачам тарифи з необмеженим доступом в інтернет.

В результаті сильно знизилася потреба у використанні Wi-Fi, що одночасно з розвитком інших бездротових технологій може зробити Wi-Fi неактуальним в майбутньому.

За прогнозами засновника консалтингової компанії Telecom Media Finance Associates Тіма Фаррара, якщо сьогодні близько половини всього мобільного трафіку генерується за допомогою підключення до Wi-Fi в громадських місцях, таких як стадіони або аеропорти, то в найближчому майбутньому показник може скоротитися до однієї третини.

"Може статися велике перемикання. А у кав'ярень буде менше стимулу для того, щоб надавати вам безкоштовний Wi-Fi", - сказав Фаррара, пояснивши це тим, що в міру зниження популярності Wi-Fi заклади будуть з меншою охотою встановлювати більш сучасні системи бездротового доступу до інтернету з використанням даної технології.

Користувачі смартфонів з безлімітними тарифами на інтернет можуть і зовсім перестати підключати Wi-Fi, повідомив аналітик дослідницької компанії Strategy Analytics Баррі Гілберт. У свою чергу, аналітик MoffettNathanson Крег Моффет зазначив, що багато власників мобільних телефонів вже поступають саме так.

"У Sprint Corp., де безлімітні тарифи є нормою, споживачі не чекають доступного підключення до Wi-Fi для того, щоб подивитися свіже відео. Вони використовують інтернет, що надається стільниковим оператором. Споживач раціональний", - сказав Моффет. За його словами, коли вартість мобільного інтернету висока, користувачі більше розраховують на Wi-Fi. "Коли змінюється цінова політика, змінюється і поведінка", - додав аналітик.

Крім мобільних тарифів з безлімітним інтернетом, актуальність Wi-Fi може бути знижена в результаті розвитку технології бездротової передачі даних LTE-U (LTE-Unlicensed) в неліцензованому діапазоні частот - створення точок доступу до таких мереж менш затратно, ніж для Wi-Fi, відзначають експерти.

Майбутнє Wi-Fi

Зникнення Wi-Fi, швидше за все, буде повільним і нерівномірним. З одного боку, необмежений доступ до мобільного інтернету знімає необхідність використання даної технології в телефонах. З іншого, вона все ще використовується багатьма домашніми пристроями, наприклад ноутбуками або "розумними" приладами на кшталт Amazon Echo, для підключення до інтернету.

Wi-Fi також використовується для підключення до інтернету офісних приміщень або будинків з поганим покриттям стільникових мереж. Деякі оператори також розраховують на Wi-Fi-мережі для передачі великого обсягу даних.

"Wi-Fi завжди був на крок попереду завдяки його ефективності, а також можливостям з передачі великої кількості даних. Ринок вирішить, яка технологія зручніше для кінцевого користувача. Ідея про те, що інша технологія може прийти на зміну Wi-Fi, звучить досить оптимістично", - вважає віце-президент з маркетингу консорціуму Wi-Fi Alliance (в нього входять понад 700 компаній, у тому числі Apple і Samsung) Кевін Робінсон.

Найбільший в світі виробник терміналів Wi-Fi - компанія Cisco Systems - вже обмірковує ідею розробки нового обладнання, яке буде одночасно підтримувати Wi-Fi і LTE-U.

"Ще рано говорити про те, яка технологія переможе. У LTE є переваги, але і Wi-Fi залишається затребуваним", - розповів віце-президент і генеральний менеджер підрозділу мобільних технологій компанії Cisco Майк Іандоло.

Укус смертельний: Серед бананів у супермаркеті покупець знайшов найотруйнішого павука у світі (фото)

неділя, 28 листопад 2021, 16:45

Йдеться про бразильського мандрівного павука, який вважається найбільш отруйним на планеті. Вони зазвичай зустрічаються в тропічних регіонах Південної Америки. Укус бразильського мандрівного павука, як відомо, може спричинити високий кров'яний тиск, по...

Хіти тижня. Нокаут року: Колишній бомж "убив" потужного суперника одним ударом на "Уемблі Арені" (відео)

неділя, 28 листопад 2021, 16:00

У рамках вечора боксу на «Уемблі Арені» в Лондоні (там, до речі, Олександр Усик минулого року переміг Дерека Чісору) 26-річний британець нігерійського походження Мікаель Лаваль (15 перемог, 9 з них — нокаутом) у бою у важкій вазі (до 90,7 кг) нокаутува...