Інженери з Осакського університету використовували сонце, щоб перетворити морську воду в електрику. Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications. Вперше сонячне світло було застосоване для виробництва перекису водню в кількостях, достатніх для використання в паливних елементах, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За словами вчених, перекис водню є більш зручною формою палива, ніж газоподібний водень. Як правило, водень для використання в паливних елементах повинен бути сильно стиснутий або охолоджений при кріогенних температурах до рідкого стану. У той же час рідкий перекис водню можна легко зберігати і безпечно транспортувати при високому тиску. Однак доцього часу не було відомо ефективного і практичного способу отримання перекису.
Вчені розробили фотоелектрохімічну комірку, яка поєднує в собі властивості сонячної батареї. Коли світло падає на фотокаталізатор, останній поглинає фотони і використовує їх енергію для проведення таких хімічних реакцій, як окислення води і відновлення кисню.
За 24 години роботи фотоелектрохімічна комірка створила 48 міллімоль перекису водню, розчиненого в морській воді. Попередні методи, в яких використовувалася чиста вода, дозволяли отримати два міллімоля перекису. Вчені пояснюють це тим, що в морській воді присутній негативно заряджений хлор, який відповідає за збільшення фотокаталітичної активності.
В цілому ефективність системи з переробки сонячної енергії в електрику досягає близько 0,3 відсотка. Це вище, ніж для багатьох інших фотоелементів на основі таких джерел, як просо (0,2 відсотка), проте все ж менше, ніж звичайні сонячні батареї. Дослідники планують поліпшити ефективність на основі використання інших матеріалів.
Учасники бойових дій, а також їхні сім'ї мають право на низку пільг і виплат. Так, наприклад, УБД отримують допомогу, розмір якої залежить від статусу військового та наявності чи відсутності групи інвалідності, передають Патріоти України. Виплати УБД н...
Українці зобов'язані задекларувати додатковий дохід та заплатити за нього податки. Йдеться, наприклад, про будь-який дохід від незалежної професійної діяльності (якщо ви не створили ФОП). Ставка податку становить 18% (податок на доходи фізосіб) плюс 5%...