В'ячеслав Кравчук і Олена Садома з Хмельницького підкорили Африку. За 200 днів вони подолали понад 51 тис. км, витратили 7 тис. літрів палива і відвідали по шляху 44 країни, повідомляють Патріоти України.
На поїздку їх надихнула історія двох бельгійців, які подорожували по африканському континенту. Розуміючи, що з віком ідею втілити буде складніше, В'ячеслав вирішив її не відкладати. Уже в кінці травня 2018 року діти опинилися в першій на шляху африканській країні Марокко, а в кінці грудня відвідали останню – Єгипет.
Найбільше витрачали на паливо і візи. Найдорожча – в Анголу – обійшлася їм в $ 250. Знайомство з країнами починалося з митниць – їх найчастіше проходили без проблем, але, бувало, і затримувалися на годин шість: "Одного разу ми були єдиними бажаючими перетнути кордон, але прикордонник просто не пропускав нас без особистого дозволу від начальника".
Стикалися українці і з корупцією: в Камеруні за згідно із законом безкоштовний проїзд зажадали плату в 15 євро. Після суперечки В'ячеслав запропонував митникам три долари на двох, на що ті розсміялися.
За словами мандрівників, пошукові системи оренди житла виручали рідко – варіантів в маленьких містечках не було зовсім. У таких випадках просто колесили по містам в пошуках нічлігу, орієнтуючись на вивіски.
"Одного разу ми натрапили на добрий будинок з охороною. Там було чисто і охайно. Хотіли заночувати там, але виявилося, що це – будинок мера", – каже В'ячеслав. У Кенії українці спробували незвичайне блюдо: рибу, зварену в гарячих сірчаних джерелах. "Рибу купили у місцевих рибалок за долар, зварилася вона швидко – з сіллю вийшло смачно".
Майже всюди місцеві жителі ставилися до українців привітно. При цьому про Україну африканці знають мало. "В основному наших футболістів. Ті, хто постарше, – Андрія Шевченка, молодше – Ярмоленка".
Перед заїздом в чергову країну варто читати поради від МЗС Британії, Голандії та Америки, наперед вивчаии потенційно небезпечні регіони, прислухатися до порад від тих, хто подорожує в реальному часі та обмінюватися інформацією з іншими мандрівниками по ходу.
В українських автоінспекціях через неякісну кібербезпеку стався витік сотень тисяч особистих документів за останні 4 роки. В доступ потрапили особисті документи, які охоплюють широку географічну та демографічну область України. Про це пише видання Kyiv...
Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...