Електронне листування Тетяни Єгорової, співробітниці "Міністерства інформації ДНР", потрапило в мережу. З цього листування видно, як фільтрують журналістів в "ДНР" - система фільтрації керувалася з Москви. Про це інформують Патріоти України з посиланням на dn.depo.ua.
Журналіст російської "Нової газети" Павло Канигін був затриманий в Донецьку ще в червні 2015 року. Його побили та "видворили" з території "ДНР". Потім журналіст розповів, що езадовго до цієї події намагався безуспішно отримати акредитацію для роботи в "ДНР" у Тетяни Єгорової в "Міністерстві інформації ДНР". В твіттері Єгорової 3 серпня 2016 року з'явився такий запис:
В цьому файлі знаходиться листування Єгорової (2015-2016 роки). Зараз він недоступний, його копію надали активісти InformNapalm. Українським ЗМІ листи передали невідомі хакери (була це "самолюстрація" чи злом, не з'ясовано), і з них видно, якою була система фільтрації журналістів у ДНР. Наприклад, крім інших, в листуванні є файл, повністю присвячений працівникам іноземних телеканалів та видань.
Зеленим кольором у файлі позначено прихильників "ДНР". Серед таких - і німецький фотожурналіст Марко Бартоломай (справжнє ім'я Мебіус Мірко), про нього у файлі написано великими літерами GOOG FRIEND ("ХОРОШИЙ ДРУГ"). Марко відкрито каже про симпатію до бойовиків, фільм "Українська агонія" зняв саме він.
Але більшість у "базі" - червоних і жовтих, тобто, журналістів, яких "ні в якому разі не можна пускати в ДНР", та журналістів "під питанням". Оцінки дуже жорсткі: "Русофоби, працюють чітко на ЗСУ, прибрати з Донецька терміново", "Працює на ЗСУ і АТО, терміново прибрати з Донецька", "Працює на Українські ЗМІ".
Кореспондент агенства Associated Press позначений у файлі як "натовський пропагандист. Дуже грамотний. Рейтерс і АП - основні ідеологічні вороги Росії в інформаційній війні". У наступному стовпці є посилання на матеріали, що підтверджують такі оцінки кожного журналіста.
Цікаво, що з деякими бойовики готові "експериментувати", хоча й вважають "русофобами". Наприклад, допуск в "ДНР" працівників австралійського телеканалу ABC, який сепаратисти називають ворожим, стоїть у файлі "під питанням" - жовтим кольором.
Біля деяких прізвищ стоять позначки: "є ризик" (пояснення: журналіст брав інтерв'ю у міністра Арсена Авакова), або "попросити його показати свої статті".
Категорична заборона з'являтися в "ДНР" наведена для таких західних журналістів, як Олівер Керрол (тоді був співробітником Independent, Британія), Роланд Оліфант ("Дейлі Телеграф"), Анна Нємцова (The Daily Beast). Ці кореспонденти неодноразово робили репортажі з Донецька ще з 2014 року. Також в "чорний список" потрапили представники BBC, Reuters, Al Jazeera.
Система моніторингу ЗМІ та журналістів "ДНР" базувалася у Москві, на базі "Інформаційного агентства DONi" (Donbass International News Agency). Запустили її в роботу в серпні 2015 року. Зараз "ДНР" не хоче фінансувати її і надалі.
Серед інших файлів фігурує лист, написаний Тетяні Єгоровій 05 червня 2016 року директором агентства, фінським журналістом Янусом Путконен (росЗМІ азивають його ентузіастом, що прориває інформблокаду навколо "ЛНР/ДНР"). Він пише Єгоровій (копії - в "Адміністрацію ДНР" та в "МГБ ДНР"):
"Ми змушені повідомити службі нацбезпеки ДНР (МГБ), державного управління та прес-центру ДНР, що Система інформаційного захисту, якою управляє Інформаційне агентство Донбасу DONi для надання надійних послуг з акредитації іноземних журналістів, закрита і знаходиться в режимі очікування з 1.7 .2016. Причиною закриття системних служб послужила довготривала невпевненість в продовженні діяльності Інформаційного агентства і Міжнародного прес-центру Донбасу DONi. DONi Group кілька місяців чекала підтвердження наявності офіційної підтримки і фактичного рішення про продовження державного партнерства в якості офіційного каналу засобів масової інформації ДНР. Ухвалення необхідних рішень знаходиться в руках Захарченка". Путконен у листі доводить, що система є незамінною, просить грошей та готовий поступитися заради цього.
Листування, викладене в мережі, містить тисячі файлів. Вони стосуються журналістів, іноземних активістів, які хочуть потрапити у "ДНР", копії паспортів італійців, французів та ін. Приїзд до "ДНР" для всіх цих людей планувався через Росію, на автобусах з Москви.
Читаючи таку інформацію, залишається тільки згадати прислів'я: "Ви знаєте про мене лиш те, що я дозволяю вам знати про мене".
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...
Сара Перрі з Уельсу стала щасливою власницею сучасного будинку в сільській місцевості після перемоги в розіграші лотереї Omaze. Новий будинок із трьома спальнями та двома ванними кімнатами розташований у мальовничому графстві Поуїс і коштує близько 500...