Google присвятив Doodle Марко Вовчок

Українська письменниця була автором багатьох оповідань та перекладів.

Doodle, присвячений Марко Вовчок. Фото: Google

Google присвятив Doodle українській письменниці, поетесі і перекладачці Марко Вовчок до її 183-річчя. Про це повідомляють Патріоти України.

Марко Вовчок писала українською, російською, французькою мовами. Перша збірка оповідань вийшла українською мовою в 1857 році. У своїх творах засуджувала кріпосне право. Описувала історичне минуле України. Разом зі своїм чоловіком А. В. Марковичем займалася збиранням і дослідженням етнографічних матеріалів на Україні.

Виступала Марко Вовчок і як критик, редактор петербурзького журналу "Переклади кращих іноземних письменників". Творча спадщина письменниці: дві книги "Народних оповідань"; соціальна повість "Інститутка"; історичні повісті-казки "Кармелюк", "Дев'ять братів і десята сестриця Галя", "Невільничка", незакінчені - "Гайдамаки", "Сава Чалий"; повісті "Три долі", "Павло Чорнокрил", "Дяк" та інші; збірник російською мовою "Рассказы из русского народного быта", повісті "Тюлева баба", "Записки причетника" та інші; близько ста перекладів і двохсот книг.

"Каждый едет на свой страх и риск": Керченський міст стає небезпечною пасткою для водіїв (відео)

п’ятниця, 16 листопад 2018, 22:44

Через найменше обмерзання на мосту вже почалися аварії і затори, хоча ще навіть не настала зима. Зазначається, що через найменше обмерзання на мосту вже почалися аварії і затори, хоча ще навіть не настала зима. "Возвращаемся в Краснодар, находимся на К...

Митрополит Черкаський УПЦ МП заявив про ліквідацію цієї релігійної організації до 2023 року

п’ятниця, 16 листопад 2018, 22:21

Митрополит Черкаський та Канівський Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Софроній (Дмитрук) уже давно не приховує, що є прихильником створення автокефальної церкви в Україні. Митрополит Черкаський та Канівський Української ...