Google присвятив Doodle Марко Вовчок

Українська письменниця була автором багатьох оповідань та перекладів.

Doodle, присвячений Марко Вовчок. Фото: Google

Google присвятив Doodle українській письменниці, поетесі і перекладачці Марко Вовчок до її 183-річчя. Про це повідомляють Патріоти України.

Марко Вовчок писала українською, російською, французькою мовами. Перша збірка оповідань вийшла українською мовою в 1857 році. У своїх творах засуджувала кріпосне право. Описувала історичне минуле України. Разом зі своїм чоловіком А. В. Марковичем займалася збиранням і дослідженням етнографічних матеріалів на Україні.

Виступала Марко Вовчок і як критик, редактор петербурзького журналу "Переклади кращих іноземних письменників". Творча спадщина письменниці: дві книги "Народних оповідань"; соціальна повість "Інститутка"; історичні повісті-казки "Кармелюк", "Дев'ять братів і десята сестриця Галя", "Невільничка", незакінчені - "Гайдамаки", "Сава Чалий"; повісті "Три долі", "Павло Чорнокрил", "Дяк" та інші; збірник російською мовою "Рассказы из русского народного быта", повісті "Тюлева баба", "Записки причетника" та інші; близько ста перекладів і двохсот книг.

Комусь дуже не сподобався?: Водія Нелі Штепи та Ірми Крат зіштовхнули вантажівкою з траси (фото)

середа, 22 серпень 2018, 0:22

Легковик скинула з траси невідома вантажівка. Водій, який перевозив одіозного колишнього мера Слов'янська Нелю Штепу й скандальну журналістку Ірму Крат потрапив у ДТП, передають Патріоти України. "Наш хороший товариш відвіз нас із Нелею Штепою на ефір,...

Хіти тижня. Між піщаними дюнами поселилась риба: Єдина українська пустеля зазнала небаченого сюрпризу

середа, 22 серпень 2018, 0:10

Після рясних дощів тут знову позеленіло вигоріле було різнотрав'я, а пересохлі в цей час озерця між барханами знову наповнилися водою. Прямо-таки чарівні метаморфози відбуваються в Олешківської пустелі на Херсонщині, інформують Патріоти України."Після ...