Google присвятив Doodle Марко Вовчок

Українська письменниця була автором багатьох оповідань та перекладів.

Doodle, присвячений Марко Вовчок. Фото: Google

Google присвятив Doodle українській письменниці, поетесі і перекладачці Марко Вовчок до її 183-річчя. Про це повідомляють Патріоти України.

Марко Вовчок писала українською, російською, французькою мовами. Перша збірка оповідань вийшла українською мовою в 1857 році. У своїх творах засуджувала кріпосне право. Описувала історичне минуле України. Разом зі своїм чоловіком А. В. Марковичем займалася збиранням і дослідженням етнографічних матеріалів на Україні.

Виступала Марко Вовчок і як критик, редактор петербурзького журналу "Переклади кращих іноземних письменників". Творча спадщина письменниці: дві книги "Народних оповідань"; соціальна повість "Інститутка"; історичні повісті-казки "Кармелюк", "Дев'ять братів і десята сестриця Галя", "Невільничка", незакінчені - "Гайдамаки", "Сава Чалий"; повісті "Три долі", "Павло Чорнокрил", "Дяк" та інші; збірник російською мовою "Рассказы из русского народного быта", повісті "Тюлева баба", "Записки причетника" та інші; близько ста перекладів і двохсот книг.

Хіти тижня. "Бросил в беде свой "сливной бачок": Чоловік пропагандистки Скабєєвої відмовився захистити її честь (відео)

понеділок, 18 лютий 2019, 11:00

Інцидент стався в Мюнхені під час проведення 55-ї міжнародної конференції з безпеки. Інцидент стався в Мюнхені під час проведення 55-ї міжнародної конференції з безпеки. Українські журналісти запитали Попова, чи має намір він якось захистити Скабєєву, ...

Хороша звістка: Стало відомо про успіх сил ООС на Донбасі

понеділок, 18 лютий 2019, 8:49

Українські військовослужбовці затримали диверсанта з розвідувальної групи ворога. Про це інформує штаб Операції Об'єднаних сил, повідомляють Патріоти України. "17 лютого на Світлодарському напрямку, у районі виконання бойових завдань одного з батальйон...