Гірше каменів з неба: У Криму назріває відразу кілька катастроф (фото)

У анексованому РФ Криму назрівають медична, освітня і гуманітарна катастрофи. Жителі півострова їздять на материкову Україну за медикаментами і продуктами, а в школах повально дискримінують бажаючих вивчати українську мову, заявив народний депутат України, духовний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, повідомляють Патріоти України.

Джемілєв каже, що був вражений, переглянувши пропагандистську передачу Соловйова, в якій було сказано, що в Криму "високі пенсії, краще медичне обслуговування, правопорядок, впевненість у майбутньому“. Якщо все це правда, чому ж тоді місцеві жителі у будь який спосіб намагаються виїхати на лікування на материкову Україну, закуповують тут в першу чергу медикаменти і продукти, оскільки вони дешевше і якісніше російських, - каже Джемільов.

Як ілюстрацію до кризи медицини можна привести фото відділення судинної хірургії в лікарні імені Семашко. У палатах, де лежать хворі, обвалюється кахель, відклеюються шпалери, а штукатурка сиплеться на ліжко.

Погано йдуть справи і з мовним питанням в Криму. Незважаючи на те, що офіційно на півострові три державні мови - українська, російська і кримсько-татарська, заговорити в Криму українською рівносильно тому, щоб говорити німецькою в блокадному Ленінграді. Джемілєв розповів, що одного перукаря навіть звільнили за те, що він поговорив з клієнтом на незрозумілій кримсько-татарській мові.

А викладання українською мовою скоротилося в 36 разів після анексії Криму Росією, - говорить народний депутат. До речі, існує закон, якщо 9-10 батьків захочуть, щоб їхні діти навчалися українською мовою, то в школі повинні утворити український клас. Але зазвичай таке бажання присікається питанням: "Ви що, сподіваєтесь, що Крим повернеться в Україну?" Тому більшість не подає такі заяви.

Подібна доля спіткала і кримськотатарські школи на півострові - з 16-ти залишилося тільки сім. "Але і там, швидше, навчання мови, а не викладання. Ліквідували старі підручники. Друкують нові - зі своєю пропагандою, з портретами Путіна. Тому у дітей немає особливого прагнення вчитися в цих школах. Тим більше, що там змушують співати російський гімн", - каже Джемільов.

Крім того в мережі показали висохле штучне водосховище Орлинівське озеро, яке раніше було джерелом питної води. Це є доказомекологічної катастрофи в Криму, про яку говорять вже давно.

"Хто знає, що сталося з Орлинівскім озером (штучне водосховище)? Чому немає води?" - пишуть вони. При цьому місцеві жителі стверджують, що озеру просто "допомогли висохнути". "Його добрі дяді якось штучно зливають..." - пишуть у коментарях.

Джерело: Факты

У Полтаві посеред вулиці знайшли мертвого поліцейського

середа, 30 листопад 2022, 23:28

У середу, 30 листопада, в Полтаві посеред вулиці знайшли мертвого 43-річного поліцейського. Тіло правоохоронця виявив перехожий. Про це повідомили у поліції Полтавської області, передають Патріоти України. "Сьогодні, близько 7 ранку, перехожий повідоми...

Росія офіційно збирає армію зеків: це все частина плану

середа, 30 листопад 2022, 21:32

Наскільки ефективне вагнерівське вербування? І чи легко керувати на полі бою зеками? І чи не обернеться рішення дозволити Пригожину зібрати приватну армію поразкою режиму путіна. Кухар Путіна Пригожин отримав карт-бланш на збір армії із ув'язнених. ПВК...