Польський інститут національної пам'яті оприлюднив базу даних, яка містить імена приблизно 8,5 тисяч есесівців, які були охоронцями в концентраційному таборі Освенцім (Аушвіц-Біркенау). Про це повідомила місцева газета Rzeczpospolita, передають Патріоти України.
У базі даних також міститься інформація, що стосується персоналу концтабору Аушвіц, який служив в караульному батальйоні, в шести відділеннях адміністрації табору і інших його відділах і гілках.
За словами президента Польського інституту національної пам'яті Ярослава Шарека, інститут планує поступово поповнювати базу даних за рахунок імен охоронців німецьких концентраційних таборів.
"Ми починаємо реалізацію великого проекту. Почнемо з Аушвіца, але в подальших планах у нас розвиток цієї бази також за рахунок інформації про інші німецькі нацистські концентраційні табори", - додав він.
У базі даних є не тільки біографічні дані, але і фотографії, і судові вироки щодо офіцерів СС. Крім того, кілька десятків колишніх співробітників живі досі.
Як відомо, табір смерті Освенцім - комплекс німецьких концтаборів, що розташовувався в 1940-1945 роках на захід від генерал-губернаторства, біля міста Освенцім, який в 1939 році указом Гітлера був приєднаний до території Третього Рейху, в 60 км на захід від Кракова.
За деякими оцінками, в Освенцімі близько 1 млн євреїв, 70-75 тис. поляків, 21 тис. осіб ромської національності та близько 15 тис. радянських військовополонених були вбиті. В цілому близько 1 млн 100 тис. осіб були вбиті в таборі в період його експлуатації.
Табір звільнили 27 січня 1945 року радянські війська. День визволення табору встановлено ООН як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
На території табору в 1947 році був створений музей, який включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Музей зареєстрований в Державному реєстрі музеїв Польщі.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.