"Я очікував виправдувального вироку": Суд закрив "справу Кернеса"

Мер Харкова після засідання суду назвав справу сфальсифікованою, але очікує апеляції.
Геннадій Кернес у полтавському суді. Фото: скріншот з відео.

Київський райсуд Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців щодо катування людей. Таке рішення суд озвучив 10 серпня, передають Патріоти України.

"Закрити у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі", – зачитав суддя. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати у справі Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Бліннікова й Євгена Сміцького як відмову від звинувачення.

Ухвалу можна оскаржити впродовж 7 днів із дня її проголошення. Сам Кернес після засідання суду назвав справу сфальсифікованою, але очікує апеляції.

"Ми сьогодні зібралися, щоб почути вердикт майже 4-річної епопеї сфальсифікованої справи. Наприкінці себе некрасиво повели адвокати потерпілої сторони – в унісон із прокурорами" , – сказав харківський керівник. "Для неявки повинна бути вагома причина...", – додав він.

"Ясна річ, що буде апеляція. І я думаю, що ми теж будемо дивитися з точки зору всього тексту. Тоді буде зрозуміло, чи задоволені ми (рішенням)", – повідомив Кернес. Він також заявив, що очікував виправдувального вироку. 25 січня 2014 року у Харкові напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану.

Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану – Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зі зв'язків із громадськістю ГУ МВС у Харківській області заявив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.


2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 ККУ (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) та про завершення досудового розслідування.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду звинувачувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса та двох його охоронців. Згодом розгляд "справи Кернеса" перенесли з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

Є важливий момент: Командир пояснив, чим замінити демобілізацію в Україні, і чому вона не потрібна до завершення війни

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:59

Командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" полковник Павло Паліса виступив проти демобілізації до кінця війни. Військовий вважає, що набагато важливіше отримати можливість частіше проводити ротації для відновлення боєздатності підрозділі...

Потрібний перекладач

п’ятниця, 26 квітень 2024, 6:59

З дипломатичної на офісно-президентську. Держдеп наголошує, що в України – проблеми зі свободою слова. Зокрема, марафон висвітлює урядову позицію…. Минулого року Держдеп наголошував на тому, що закриття трьох незалежних від влади каналів – це проблема....