"Як може бути мати молодшою на 150 років від дочки?": В УПЦ КП розповіли, навіщо у Москві встановили пам'ятник князю Володимиру

Архієпископ Євстратій Зоря наголосив, що Росія в черговий раз здійснила спробу переписати історію.

Пам'ятник князю Володимиру у Москві. Фото:rg.ru

Встановлений в Москві пам'ятник київському князю Володимиру є спробою Кремля акцентувати увагу людей на те, що хрещення Русі відбулося в Росії, а не в Києві. Про це в ефірі Еcпресо.TV заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря, передають Патріоти України.

За його словами, те, що Росія вирішила встановити пам'ятник князю Володимиру біля Кремля, є черговою спробою переписати історію держави.

"Так, князя Володимира поставили, залишилося тільки річку Москву перейменувати в Дніпро і сказати, що ось тут було хрещення Русі, ось тут був центр, звідки все пішло. До речі, хтось із мудрих сказав, що Росія - це країна з непередбачуваним минулим. Там історія переписується, на догоду нинішній політичній ситуації також її намагаються переписати, але насправді історію не можна змінити. Якщо хрещення було в Києві в 988 році", - зазначив Зоря.

Він наголосив, що спочатку були введені київська митрополія і церква в Києві, а вже потім вони стали поширюватися по всій Русі і далі.

"Ну хто кому мати? Як вони кажуть, що російська церква є матір'ю для української церкви. Ну як може бути мати молодшою на 150 років від дочки? Не буває такого. Мачуха може бути молодшою від дочки", - підсумував Зоря.

Хіти тижня. Катам рідного народу не залишитись анонімами: Ролик про те, як штучний інтелект "зриває маски" з ОМОНу Лукашенка, стало хітом мережі (відео)

середа, 30 вересень 2020, 0:35

Силовиків попереджають, що за злочини доведеться рано, чи пізно відповідати, а сусіди незабаром знатимуть, хто бив та знущався над ними та їхніми дітьми. - Тисячі людей навколо матимуть персональний рахунок до кожного з душогубів Лукашенка. Білоруський...

Проміняти "хрущовку" на стиль життя відставного бізнесмена: Як український пенсіонер продав майно і поселився в морі, ставши яхтсменом (відео)

середа, 30 вересень 2020, 0:05

Його яхті “Лігалі” 46 років, її виготовили в Англії. Черкаський пенсіонер продав хату й дві машини заради мрії. На всі гроші купив яхту і пройшов нею навколо Європи. У 83 роки Володимир Єрьоменко наважився на пригоди, передають Патріоти України з посил...