"Якби я знала, що це остання розмова …Він був єдиною моєю опорою у житті..." - мати про загибель сина-"кіборга"

​Днями іршавські полісмени навідались до матері загиблого "кіборга" з Донецького аеропорту - 43-річного Юрія Соколачка з села Лоза. Юрія нагороджено орденом "За мужність" III-го ступеня. Посмертно...

Юрій Соколачко. Фото:http://goloskarpat.info/

Іршавець Юрій Соколачко пішов захищати Україну влітку 2014 року. Залишивши вдома стареньку матір, пішов на фронт, не роздумуючи. Він міг відмовитись від мобілізації, адже три місяці перед тим переніс важку операцію. Проте пішов служити. Про це розповідає сайт Голос Карпат, інформують Патріоти України.

Мати Марта Романівна намагалась відмовити сина. Однак старенька не знала, що Юрій іде служити у Збройні Сили України добровольцем, а офіційна повістка була тільки приводом… Про це знав тільки сам Юрій і тодішній сільський голова Лози Іван Петенько. Перед від’їздом на фронт Юрій попросив його, в разі біди, допомагати матері та сестрі з дітьми.

Закарпатець служив у 79-й аеромобільній бригаді в м.Миколаїв. Щодня по кілька разів телефонував матері. Заспокоював, що все буде добре. Розповідав, як несе службу, надсилав фото.

Вже після його загибелі його товариші по службі розповідали, що Юрій не цурався ніякої роботи, лагодив техніку, виконував господарські роботи. Йшов виконувати завдання, від яких інші могли відмовитись. А в бою був справжнім героєм!

Пізно ввечері 28 вересня 2014 року (була якраз субота) він зателефонував матері. Розпитав, як вдома справи, і повідомив, що завтра йде виконувати важке завдання. Тому вирішив подзвонити… Наступного дня мати дзвінка від сина не дочекалась. Натомість зателефонували його товариші й повідомили, що Юрій загинув під час оборони Донецького аеропорту…

Тіло загиблого довго не могли забрати й привезти додому. Лише 7 січня 2015 року Юрія Соколачка було поховано на рідній землі у селі Лоза на Іршавщині.

Марта Романівна ніяк не може забути того нічного дзвінка сина. Зі сльозами каже: "Якби я знала, що це остання розмова з сином… Він був єдиною моєю опорою у житті..."

Нині мати проживає одна, хоча частенько навідують бабусю внуки, які живуть неподалік. 15 травня 2015 року Указом Президента України Юрія Івановича Соколачко посмертно нагороджено орденом "За мужність" III ступеня, інформує Відділ комунікації ГУНП в Закарпатській області.

Б'є, значить, любить: Російський танцюрист вдарив партнерку кулаком під час змагань

четвер, 22 серпень 2019, 0:00

Партнерці запропонували написати заяву в поліцію, проте вона відмовилася. Організатори помітили це, після чого послідувала дискваліфікація. Повідомляється, що партнерці запропонували написати заяву в поліцію, проте вона відмовилася. Пізніше Паршаков і ...

Хіти тижня. "Отака повага": Стало відомо, скільки виплатять військовим за скасований парад в Києві

середа, 21 серпень 2019, 23:55

Якщо оголошені "300 000 000" поділити на 300 000 бійців скільки виходить? На День Незалежності України військові отримають премію, розмір якої, за деякими даними, для рядових складе від 100 до 300 гривень. Про це на своїй сторінці в Facebook написав жу...