Японські вчені створили крихітного робота-амебу (фото)

Під повним контролем з боку людини біологи навчили робота обертатися і переміщатися подібно до того, як це робить жива амеба.

Робот-амеба. Фото: portaltele.com.

Робот - це щось таке, що робить контрольовані рухи. Все це вірно по відношенню до літаючих апаратів, до складних крокуючих роботів і крихітних роботів, розміром в мікрометри, таких, як робот-амеба, створений дослідниками з університету Тохоку (Tohoku University), Японія. Це не найменший робот, створений людьми за весь час, але цей робот є одним з найменших роботів, рухом якого можна керувати з досить високою точністю, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

По суті, робот-амеба є крихітним мішечком, виготовленим із з'єднань-лепидів. Двигунами цього робота є молекули моторних білків, оболонок для цих білків і зв'язуючих це все ланцюгів, що виготовлені з синтетичної ДНК.

Коли тіло робота висвітлюється ультрафіолетовим світлом, моторні білки зчіплюються з оболонками з одного боку і з еластичними стінками цієї штучної клітини, а подальше скорочення молекул білків призводить до виникнення механічного руху.

Все це схоже на регулювання спального мішка шляхом стусанів і натягу його частин зсередини.

Для виключення "молекулярного зчеплення" робот-амеба освітлюється світлом з іншою довжиною хвилі, форма робота при цьому повертається до його оригінальної форми і робот перестає рухатися.

Послідовність світлових імпульсів різного типу призводить до того, що ця крихітна крапля починає обертатися і переміщатися практично подібно до того, як це робить жива амеба.

Але в даному випадку все це відбувається під повним контролем з боку людини.

В даний час робот-амеба може почати рухатися або зупинятися за бажанням керуючої ним людини. На жаль, контролювати напрям руху робота поки що не вдається належним чином.

Саме це завдання є тим, над чим працюватимуть науковці далі, а зроблено це буде шляхом використання замість сферичного корпусу робота корпусу неправильної асиметричної форми.

Більш того, для отримання більш упорядкованого руху вчені вдадуться до додання молекулам сполучної ДНК особливої форми.

Робот-амеба, крім описаних вище достоїнств і недоліків, володіє ще однією позитивною рисою.

Він продовжує чудово працювати після того, як він був заморожений, переправлений поштою іншій дослідницькій групі і знову розморожений.

Не менше 5200 гривень! 600 тис. українців чекає підвищення пенсії: Кому пощастить

четвер, 30 березень 2023, 9:59

Пенсії в Україні знову підвищать українцям. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що підвищення виплат для пенсіонерів, які продовжують працювати, торкнеться близько 600 тисяч українців, передають Патріоти України. "У квітні буде проведений ав...

Троє людей померли від нового вірусу, який вбиває протягом 24 годин - названо симптоми

четвер, 30 березень 2023, 9:57

Місто в Бурунді, Західна Африка, закрили на карантин після спалаху невідомого вірусу, який викликає кровотечу з носа. Представники охорони здоров'я країни кажуть, що вони вже виключили Еболу та Марбург, передають Патріоти України. Загадковий вірус викл...