Інститут національної пам'яті Польщі переслідує голову Українського товариства цієї країни

Чиновникам сусідньої держави дуже не до вподоби будь-які згадки про вбитих Армією Крайовою та "селянськими батальйонами" мирних українців.
Григорій Купріянович. Фото: onet.pl.

Голову Українського товариства Польщі Григорія Купріяновича можуть виключити з Комітету захисту пам’яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам’яті у Любліні. Про це повідомляє польський портал Onet, передають Патріоти України.

Купріянович став членом комітету в результаті рішення президента ІНП Ярослава Шарка у 2017 році. Зараз в Інституті нацпам'яті чекають рішення щодо початку слідства стосовно голови Українського товариства. Якщо таке сліство розпочнуть, його виключать з ІНП.

Зараз Купріянович лишається членом комітету, однак його відставки вимагають інші члени, зокрема, Анджей Мазурек. Він вважає, що після заяв у Сагрні Купріяновичу не місце в ІНП.

Нагадаємо, польський Інститут національної пам’яті вирішив оцінити заяви голови Українського товариства в Польщі Григорія Купріяновича після слів люблінського воєводи Пшемислава Чарнка про можливість скоєння ним злочину.

Чарнек повідомив, що він звернеться до прокуратури із заявою, у якій попросить вивчити слова голови Українського товариства Григорія Купріяновича, які він сказав під час пам’ятних заходів із вшанування українців у селі Сагринь, вбитих там під час акції, проведеної у 1944 році польським збройним підпіллям. Крім того, він сказав, що недільні урочистості в Сагрині – "це одна велика провокація".

В Україні можливий спалах холери: Кузін розповів, де найбільша небезпека

неділя, 29 травень 2022, 12:30

У Міністерстві охорони здоров'я запевнили, що Україна готова до можливого спалаху холери. Водночас у відомстві вважають, що захворювання, ймовірно, поширюватиметься лише на територіях, де відбуваються бойові дії та існують проблеми з водою. Про це сказ...

Вона сказала "так": Український військовий освідчився своїй дівчині на блокпосту (фото)

неділя, 29 травень 2022, 12:22

Воїн Збройних сил України Богдан, який служив в армії з 2013 року, торік вирішив подумати про родину і зробив паузу у військовій кар’єрі. Проте повномасштабне вторгнення РФ внесло корективи у його плани, тож військовий освідчився своїй дівчині Катерині...