Інститут національної пам'яті Польщі переслідує голову Українського товариства цієї країни

Чиновникам сусідньої держави дуже не до вподоби будь-які згадки про вбитих Армією Крайовою та "селянськими батальйонами" мирних українців.
Григорій Купріянович. Фото: onet.pl.

Голову Українського товариства Польщі Григорія Купріяновича можуть виключити з Комітету захисту пам’яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам’яті у Любліні. Про це повідомляє польський портал Onet, передають Патріоти України.

Купріянович став членом комітету в результаті рішення президента ІНП Ярослава Шарка у 2017 році. Зараз в Інституті нацпам'яті чекають рішення щодо початку слідства стосовно голови Українського товариства. Якщо таке сліство розпочнуть, його виключать з ІНП.

Зараз Купріянович лишається членом комітету, однак його відставки вимагають інші члени, зокрема, Анджей Мазурек. Він вважає, що після заяв у Сагрні Купріяновичу не місце в ІНП.

Нагадаємо, польський Інститут національної пам’яті вирішив оцінити заяви голови Українського товариства в Польщі Григорія Купріяновича після слів люблінського воєводи Пшемислава Чарнка про можливість скоєння ним злочину.

Чарнек повідомив, що він звернеться до прокуратури із заявою, у якій попросить вивчити слова голови Українського товариства Григорія Купріяновича, які він сказав під час пам’ятних заходів із вшанування українців у селі Сагринь, вбитих там під час акції, проведеної у 1944 році польським збройним підпіллям. Крім того, він сказав, що недільні урочистості в Сагрині – "це одна велика провокація".

Надя Дорофєєва поділилася деталями особистого життя, зокрема відносинами з Дантесом, після розлучення

неділя, 10 грудень 2023, 6:06

Більш того, Надя зізналася, що дружить і з дітьми Кацуріна від першого шлюбу з Дашею Кацуріною, яка зараз перебуває у стосунках з Дантесом і навіть почала разом з ним жити. . А ось з екс-чоловіком Додо не спілкується. Про це вона розповіла в ефірі "С...

"Та фіг з ним, з цим Галкіним... ": Давня подруга Примадонни розповіла, чому Алла Пугачова виїхала з Росії

неділя, 10 грудень 2023, 4:15

Московська подруга вирішила допомогти, як вміла. Її аргумент має дещо заспокоїти злобу рашистів. Російська співачка Алла Пугачова виїхала з Росії заради турботи про дітей. Таку заяву зробила її давня подруга і кравчиня Любов Аксьонова, пишуть росЗМІ. ...