Ювелірна робота: Для нанороботів створили найменший двигун в світі

Двигун сконструйований з маленьких золотих кульок, які покриваються спеціальним полімерним гелем. Їх розмір становить близько 0,06 мікрона.

Для нанороботів створили найменший двигун в світі. Фото: weclever.ru.

Фахівці з Кембриджського університету змогли розробити найменший двигун в світі з нині існуючих. Він повністю функціонує. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вчені підкреслюють, що двигун здатний вести управліннян нанороботами. Його встановлюватимуть на медичних роботах, які здатні переміщуватися всередині людського організму.

"Люди вже багато років говорять про появу нанороботів, однак їх досі не існує. Чому? Тому що до теперішнього моменту не було способу змусити їх переміщатися в рідкому середовищі. Це як плисти через патоку, тільки в наномасштабі, тому що сила тяжіння між молекулами дуже висока ", - заявив один з авторів роботи Джеремі Бомберг.

Прототип двигуна отримав назву Ant. Він виробляє на одиницю ваги рушійну силу в десять разів вищу, ніж у будь-якого сучасного мотора або м'яза. Двигун сконструйований з маленьких золотих кульок, які покриваються спеціальним полімерним гелем. Їх розмір становить близько 0,06 мікрона. Це в тисячу разів тонше за людську волосину.

Наноперетворювач може управляти нанороботом, приблизно як поршень в автомобільному двигуні. При цьому його розмір менше в мільярди разів. Вчені заявляють, що вже зараз працюють над практичним застосуванням даної розробки.

Кабмін виплатить компенсації частині українців у розмірі від 10 до 16 тисяч грн: Хто може розраховувати на допомогу

четвер, 30 березень 2023, 11:28

В Україні держава виплачує компенсації роботодавцям, які працевлаштовують певні категорії громадян, зокрема, внутрішніх переселенців, передають Патріоти України. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, планується збільшення компенсації...

Не менше 5200 гривень! 600 тис. українців чекає підвищення пенсії: Кому пощастить

четвер, 30 березень 2023, 9:59

Пенсії в Україні знову підвищать українцям. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що підвищення виплат для пенсіонерів, які продовжують працювати, торкнеться близько 600 тисяч українців, передають Патріоти України. "У квітні буде проведений ав...