Хіти тижня. Дивний пам'ятник жертвам Голодомору в Ужгороді розгнівав мережу (фото, відео)

Пам’ятник "Свіча пам’яті" встановили напередодні.

Зліва ескіз, який переміг на конкурсі, а праворуч готовий монумент

Жителі Ужгорода, м'яко кажучи, не "в захваті" від встановленого у місті бронзового пам’ятника жертвам Голодомору в Україні. У мережі піднялася хвиля обурення і виконанням скульптури і тим, що вона геть не вписується в тамтешню архітектуру, передають Патріоти України.

Пам’ятник "Свіча пам’яті" встановили напередодні. І він уже став приводом для негативної реакції і бурхливих обговорень, адже явно візуально відмінний від проекту, який переміг у конкурсі.

Натомість автор монументу Ігор Гречаник каже: різниця між поданим проектом та встановленою скульптурою є, але загальна ідея збережена.

"Лише мені здається, що ставити кітчеві, недолугі пам'ятники, які викликають роздратування і огиду, які виховують у наступних поколінь поганий смак, і окремо – відразу до всього українського (бо воно шароватне) – це диверсія проти країни, яку я люблю? Диверсія проти пам'яті про загиблих. Проти всього того важливого, на якому мають будуватися культурні коди", - написала у Facebook ужгородський мистецтвознавець Ліна Дегтярьова.

За словами дослідника закарпатського мистецтва Олександра Нікітчука, пам’ятник не вписується у стилістику кварталу (конструктивізму), де його встановлено.

"Пам’ятник явно не відповідає цьому стилю. Плюс – він не лаконічний. Плюс – ці грубі форми… І по своєму об’єму він не вписуєтся. Важливо додати, що перед тим, як встановлювати бронзові, такого масштабу, монументи, спершу потрібно поставити гіпсовий. Щоб люди прийшли і оцінили, як воно буде виглядати у бронзі", - переконаний експерт.

Хіти тижня. "Там за 6 лет выстроен совершенно новый мир. Другой. Иной. Абсолютно отличный от Украины. Кардинально отличный от Европы. Это СССР. Гулаг. Там все поменялось. Понимаете? Все!" - Степова про деокупацію Донбасу

понеділок, 20 січень 2020, 18:30

"Самое страшное на войне - это правда. Какая б она ни была, но правда. Неудобная правда. Болезненная правда. Жестокая правда", - пише у своєму блозі Олена Степова, передають Патріоти України, і продовжує:. "Все, чем на войне пытаются прикрыть шрамы, не...

Поки хтось говорить мир, гинуть герої: Фото ще одного бійця ЗСУ, вбитого бойовиками на Донбасі

понеділок, 20 січень 2020, 17:56

Вчора, 19 січня, в зоні проведення операції Об'єднаних сил у Луганській області внаслідок смертельного кульового поранення загинув Олександр Слободанюк, житель міста Первомайськ Миколаївської області, військовослужбовець 72-ї окремої механізованої бриг...