Жителі Ужгорода, м'яко кажучи, не "в захваті" від встановленого у місті бронзового пам’ятника жертвам Голодомору в Україні. У мережі піднялася хвиля обурення і виконанням скульптури і тим, що вона геть не вписується в тамтешню архітектуру, передають Патріоти України.
Пам’ятник "Свіча пам’яті" встановили напередодні. І він уже став приводом для негативної реакції і бурхливих обговорень, адже явно візуально відмінний від проекту, який переміг у конкурсі.
Натомість автор монументу Ігор Гречаник каже: різниця між поданим проектом та встановленою скульптурою є, але загальна ідея збережена.
"Лише мені здається, що ставити кітчеві, недолугі пам'ятники, які викликають роздратування і огиду, які виховують у наступних поколінь поганий смак, і окремо – відразу до всього українського (бо воно шароватне) – це диверсія проти країни, яку я люблю? Диверсія проти пам'яті про загиблих. Проти всього того важливого, на якому мають будуватися культурні коди", - написала у Facebook ужгородський мистецтвознавець Ліна Дегтярьова.
За словами дослідника закарпатського мистецтва Олександра Нікітчука, пам’ятник не вписується у стилістику кварталу (конструктивізму), де його встановлено.
"Пам’ятник явно не відповідає цьому стилю. Плюс – він не лаконічний. Плюс – ці грубі форми… І по своєму об’єму він не вписуєтся. Важливо додати, що перед тим, як встановлювати бронзові, такого масштабу, монументи, спершу потрібно поставити гіпсовий. Щоб люди прийшли і оцінили, як воно буде виглядати у бронзі", - переконаний експерт.
Віднедавна штраф за невчасне оновлення персональних даних можна сплатити онлайн у застосунку "Резерв+". Проте навіть після оплати громадяни зобов’язані оновити свої дані. Про це заявила заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко, передают...
Пенсії українців-внутрішніх переселенців (ВПО), які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв'язок з банком через війну, зберігатимуться в Пенсійному фонді - відповідне рішення ухвалив уряд. Тобто фактично гроші будуть заморожені до то...